۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۹
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84305477
۰ نفر

برچسب‌ها

برهم صالح خواهان کاهش تنش در منطقه از طریق گفت وگو شد

بغداد – ایرنا – رییس جمهوری عراق روز پنجشنبه در دیدار با معاون نخست وزیر روسیه، خواهان کاهش تنش در منطقه از طریق گفت وگو شد.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «برهم صالح» در این دیدار گفت: «منطقه با چالش های متعددی مواجه است و برای عبور از این اختلافات و کاهش تنش ها و کاستی ها نیازمند کار و هماهنگی از طریق گفت وگو است.»

وی اضافه کرد که توسعه روابط عراق با کشورهای منطقه باعث حفظ  امنیت و ثبات در منطقه می شود.

به گفته وی، ثبات، امنیت و حاکمیت در عراق بخش جدایی ناپذیر از امنیت و صلح منطقه است و عاملی مهمی برای ارتقا همکاری اقتصادی و تجاری و حمایت از فرصت های توسعه ای است.

به نوشته بیانیه، «یوری بوریسوف» معاون نخست وزیر و رییس روسی در کمیته مشترک عراق و روسیه در این دیدار بر حمایت مسکو از ثبات، حاکمیت و تلاش های عراق در مبارزه با تروریسم با هدف برقراری امنیت در این کشور حمایت کرد. 

بوریسوف تاکید کرد که روسیه خواهان ارتقا روابط دو جانبه بین دو کشور در همه زمینه ها است.

بیانیه ریاست جمهوری عراق ادامه داده است که دو مقام عراقی و روسی در این دیدار موضوع مناسبات دو کشور دوست و راهکار توسعه آن در بخش های مختلف و اهمیت ارتقا همکاری تجاری، اقتصادی و فرهنگی در چارچوب منافع مشترک دو ملت را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به نوشته بیانیه، رییس جمهوری عراق و رییس روسی کمیته مشترک عراق و روسیه همچنین روند کار کمیته مشترک دو کشور و ضرورت همکاری  دو جانبه برای به ثمر رساندن تصمیمات این کمیته از طریق توافقنامه هایی که امضا خواهند شد، مورد تاکید قرار دادند.

یوری بوریسوف معاون نخست وزیر و رییس روسی کمیته مشترک همکاری عراق و روسیه چهارشنبه شب گذشته وارد بغداد شده و قرار است در ادامه با نخست وزیر عراق نیز دیدار و گفت وگو کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =