واکنش روسیه به قطعنامه مجمع پارلمانی شورای اروپا درباره آزادی ناوالنی

مسکو - ایرنا - لئونید سلوتسکی رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه، در واکنش به قطعنامه مجمع پارلمانی شورای اروپا که خواستار آزادی الکسی ناوالنی مخالف دولت روسیه شده ، ابراز امیدواری کرد که شورای اروپا سرانجام سر عقل بیاید و منطقی رفتار کند.

به گزارش ایرنا، سلوتسکی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در مورد قطعنامه امروز مجمع پارلمانی شورای اروپا در مورد ناوالنی گفت: روسیه درهای همکاری با شورای اروپا را بخاطر موضوع ناوالنی تا زمانی که رهبری کشور (روسیه) بگیرد، نخواهد بست. 

وی افزود: ما همچنین قصد نداریم که درهای همکاری با شورای اروپا را بخاطر پرونده یک بلاگ نویس (ناوالنی) ببندیم زیرا این اقدام میتواند افتخار بزرگی برای این شخص باشد.

 سلوتسکی ابراز امیدواری کرد که در شورای اروپا عقل و منطق برتری یابد. 

مجمع پارلمانی شورای اروپا امروز در قطعنامه ای از روسیه خواستار آزادی ناوالنی تا آغاز ماه ژوئن (بیش از یک ماه) دیگر شد. 

در این قطعنامه از روسیه خواسته شده است تا زمانی که ناوالنی در بازداشت بسر می برد، مراقبت های پزشکی لازم از او صورت گیرد. 

این قطعنامه با ۱۰۵ رای مثبت نماینده مجمع پارلمانی شورای اروپا، ۲۶ رای منفی و ۱۱ رای ممتنع تصویب شد. 

سازمان اجرای احکام قضایی فدرال در استان ولادیمیر روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که «الکسی ناوالنی» (منتقد دولت روسیه که از اواسط ماه مارس در زندان بسر می برد) به بخش بیمارستانی محکومان در این منطقه منتقل شد.

در پایان ماه مارس(اواسط فرودین)، وکلای ناوالنی از درد شدید کمر و مشکلات جدی در پای راست ناوالنی خبر دادند.  ۳۱ مارس(۱۱ فروردین)، معلوم شد که وی اعتصاب غذا کرده و خواستار اجازه ملاقات با پزشکان غیرنظامی شده است.

پزشکان مسکو  ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) نامه ای سرگشاده در مورد وضعیت بحرانی الکسی ناوالنی که در ۳۱ مارس به دلیل امتناع از پذیرش یک پزشک اعتصاب غذا کرده بود، منتشر کردند. 

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت واشنگتن درباره عواقب ناشی از مرگ الکسی ناوالنی به مسکو هشدار داده است. سالیوان گفت: "ما به طرف روسی گفتیم که مسئولیت آنچه برای ناوالنی در حین بازداشت اتفاق می افتد با آنها است. آنها به جامعه بین المللی پاسخگو خواهند بود. "

ناوالنی یکی از اصلی‌ترین منتقدان پوتین و از داوطلبان شرکت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ میلادی روسیه بود که به دلیل محکومیت قبلی از نامزدی در انتخابات منع شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha