سوریه خواهان محکومیت حمله رژیم صهیونیستی در شورای امنیت شد

تهران - ایرنا- دولت سوریه امروز خواهان محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق از سوی سازمان ملل و شورای امنیت شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، وزارت امور خارجه سوریه از سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا تجاوز بزدلانه بامداد امروز رژیم اسرائیل به اطراف شهر دمشق را محکوم کنند.

این وزارتخانه همچنین خواهان محکومیت اقدامات خصمانه مکرر و هماهنگ و برنامه ریزی شده سه نیروی اشغالگر رژیم اسرائیل و آمریکا و ترکیه علیه حاکمیت سوریه شد.

منابع رسمی سوریه بامداد پنجشنبه گزارش دادند که پدافند هوایی ارتش این کشور حملات رژیم صهیونیستی به حومه دمشق را دفع کرده است.

خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه با موشک‌های صهیونیستی در اطراف دمشق مقابله و بیشتر آنها را منهدم کردند.

یک مقام نظامی سوری به سانا گفت: حوالی ساعت یک و ۳۸ دقیقه بامداد پنجشنبه به وقت محلی دشمن اسرائیلی تجاوز هوایی با چند فروند موشک از سوی جولان اشغالی صورت داد و به برخی از مراکز در اطراف دمشق حمله کرد که پدافند هوایی ارتش با موشک‌های مهاجم مقابله و بیشتر آنها را منهدم کرد.

این مقام نظامی که به نام وی اشاره نشد، افزود البته این حمله موجب زخمی شدن چهار نظامی سوری شده و خسارت‌های مادی نیز داشته است.

وزارت خارجه سوریه همچنین تاکید کرد: اینکه برخی توجیه های اسرائیل و آمریکا را برای اقدامات تجاوزگرانه علیه حاکمیت سوریه می پذیرند، باعث می شود که آنها شریکی اساسی در جنایت های تروریستی علیه کشور سوریه باشند.

این وزارتخانه تاکید کرد: سوریه در اعمال حق خود در دفاع از سرزمین، ملت و حاکمیت خود با همه شیوه های تضمین شده در منشور سازمان ملل و مفاد قوانین بین المللی تعلل و کوتاهی نخواهد کرد.

وزارت خارجه سوریه همچنین تصریح کرد: رهبری و دولت و ملت سوریه تاکید می کنند که هرگز به این متجاوزان و تروریست ها اجازه نخواهند داد که رویاهای شیطانی و تلاش های مایوسانه خود برای ویران کردن سوریه را محقق کنند.

پدافند هوایی ارتش سوریه اوایل و ۲۸ بهمن ماه نیز حملات رژیم صهیونیستی به استان حماه را دفع کرده بود.

ارتش رژیم صهیونیستی، همچنین ۲۴ دی ماه سال جاری شهر دیرالزور و منطقه البوکمال [در شرق] سوریه را بار دیگر هدف حملات هوایی قرار داده بود.

تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه چند ماه پس از آن روی می‌دهد که ""اسکات ریتر" عضو پیشین کمیسیون بازرسی سلاح های کشتار جمعی عراق هشدار داده بود که ادامه حملات رژیم اسرائیل به سوریه ممکن است موجب درگیری منطقه‌ای شود.

رژیم اسرائیل در سال های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه حمله هوایی کرده که با رهگیری به موقع پدافند هوایی دمشق در بیشتر مواقع، این حملات دفع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha