۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۳
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84305461
۰ نفر

برچسب‌ها

استان مرکزی با ۲۷ فوتی کرونا در شبانه روز اخیر رکورد زد 

اراک - ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت:  آمار ۲۷ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز اخیر گزارش شده که در یک‌سال اخیر بی‌سابقه بوده و نگرانی جدی مسئولان و مردم این خطه را برانگیخته است.

دکتر سید «محمد جمالیان» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با احتساب فوتی‌های ۲۴ ساعت اخیر ، شمار جان باختگان این استان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ از مرز یک‌هزار و ۷۱۶ نفر گذشت.

وی توضیح داد: بر اساس  یافته‌های آزمایشگاهی ۶۷۸ مورد ابتلای جدید در استان مرکزی به ویروس کرونا در  ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: ۱۱۰ مبتلایان جدید ویروس کرونا  در این استان به دلیل وخامت حال در بیمارستان‌های بستری شده‌اند و مراقبت‌های تخصصی درمانی برای آنان جریان دارد.

دکتر جمالیان یادآور شد:  ۵۶۸ نفر از بیماران جدید کووید ۱۹ استان نیز درمان سرپایی دریافت کرده‌اند و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه بمانند.
وی تاکید کرد: سویه انگلیسی ویروس کرونا سرعت بالا در انتقال و شدت بیشتری در مراحل بالینی دارد بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مهار روند افسارگسیخته آن از سوی تک تک مردم ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توضیح داد: آمار مبتلایان به ویروس کرونا از زمان همه گیری تاکنون در استان مرکزی به ۵۰ هزار و ۹۱۲ نفر رسیده است.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

در رنگ‌بندی استان‌های کشور برای سنجش شیوع کووید ۱۹، استان مرکزی با رنگ قرمز تیره مشخص شده است که  وضعیت بحرانی  این خطه  را نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha