متقاضیان بیمه سلامت آذربایجان غربی برگه مشخصات هویتی دریافت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: برای تمامی متقاضیان تحت پوشش صندوق بیمه سلامت برگه مشخصات هویتی بیمه‌ای صادر خواهد شد که باید از دفاتر پیشخوان دریافت کنند.

فریده جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دیگر هیچ دفترچه درمانی برای بیمه شدگان تحت پوشش چاپ نمی‌گردد افزود: دفترچه در این اداره کل همانند تمامی استان‌های کشور چاپ نخواهد شد و بیمه شدگان با ارائه کارت ملی و یا برگه مشخصات دفترچه خود از موسسات دولتی و طرف قرارداد خدمات دریافت خواهند کرد. 

وی ادامه داد: هنگام مراجعه به پزشک، برای این افراد در مراکز طرف قرارداد نسخ الکترونیکی تجویز خواهد شد که تنها با ارائه کارت ملی یا برگ مشخصات هویتی بیمه‌ای خواهد بود.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: این اقدام در ماه آتی برای یکی دیگر از صندوق‌های اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی نیز عملیاتی خواهد شد.

جعفری اظهار داشت: الکترونیکی کردن دفترچه‌ها با هدف کاهش هزینه‌ها، حذف کاغذ، بهره‌وری بیشتر و خدمات‌رسانی بهتر اجرا می‌شود.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که اجرای آن از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح، با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شده‌اند.

اداره‌کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی حدود ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که زیرپوشش پنج صندوق این سازمان شامل صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =