حاجی‌میرزایی بر تعمیق فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست تاکید کرد

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش بر سیاست آموزش و پرورش در تعمیق فرهنگ حفاظت از محیط زیست، دوستی و احیای زمین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی در توییتی به مناسبت روز جهانی زمین پاک گفت: ترویج فرهنگ صیانت از زیستگاهی که در آن زندگی می کنیم، یک وظیفه ملی و یک نیاز عمومی است. در روز جهانی زمین پاک بر سیاست آموزش و پرورش در تعمیق فرهنگ حفاظت از محیط زیست، دوستی و احیای زمین تاکید می کنیم و با جدیت این مأموریت را ادامه خواهیم داد.

تاریخچه روز جهانی زمین به سال ۱۹۶۹ و زمانی باز می‌ گردد که «جان مک مونل» فرزند یک مبلغ دینی مستقل و علاقه مند به عرصه دین، علم و صلح، ایده تعیین روز جهانی زمین را در همایش یونسکو درباره محیط زیست مطرح و در همان سال پرچم زمین پاک را طراحی کرد.

یوتانت دبیر کل وقت سازمان ملل (۱۹۶۲- ۱۹۷۱) از ایده مک کونل استقبال کرد و این روز به عنوان روز جهانی به تقویم‌ های سراسر دنیا راه یافت و به همگان یادآوری می شود که باید در حفظ زمین کوشا بود، در ایران نیز هم زمان با سایر کشورهای جهان این روز گرامی داشته می شود و هر سال به فراخور شرایط و حال و روز زمین شعاری انتخاب می شود که امسال احیای زمین شعار روز جهانی زمین پاک است که سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به شرایط اقلیمی کشور،  افزایش بهره‌وری برای توسعه‌ پایدار را به آن اضافه کرده است و شعار ملی کشور  را در این روز احیای زمین، افزایش بهره‌وری برای توسعه‌ پایدار تعیین کرد.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =