عملیات آسفالت و بهسازی جاده اشنویه - ارومیه آغاز شد

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه گفت: عملیات آسفالت و بهسازی محور اشنویه - ارومیه به طول ۶ کیلومتر و با اعتبار ۱۷۲ میلیارد ریال آغاز شد.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهسازی و تعریض مسیر اشنویه - ارومیه که به پیمانکار واگذار شده ‌بود با توجه به مساعد شدن شرایط جوی آغاز شده است.

وی گفت: جهت بهسازی و روکش آسفالت محور اشنویه - ارومیه ۱۷۲ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است و احداث ابنیه و خاکریزی در مسیر پروژه نیز در قالب این طرح انجام خواهد شد.

فرماندار اشنویه افزود: حدود پنج کیلومتر از مسیر اشنویه - نقده نیز به پیمان واگذار شده که عملیات تعریض و بهسازی آن بزودی آغاز می‌شود.

مام‌عزیزی در خصوص جاده اشنویه - پیرانشهر نیز گفت: عملیات آسفالت ۱۲.۵ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی این شهرستان به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: جاده اشنویه - پیرانشهر ۴۵ کیلومتر طول دارد که ۲۴ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی این شهرستان واقع شده است که تاکنون ۱۷ کیلومتر از این مسیر در حوزه اشنویه روکش آسفالت شده است.

وی گفت: از مجموع ۱۸۴ کیلومتر راه‌های روستایی این شهرستان در ۱۵۷ کیلومتر عملیات آسفالت انجام گرفته و عملیات بهسازی و آسفالت ۱۵ کیلومتر دیگر درحال انجام است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون تنها در ۱۲ کیلومتر از مجموع راه‌های روستایی این شهرستان عملیات آسفالت و بهسازی انجام نشده است که امیدواریم  اعتبارات لازم جهت این میزان از راه‌های روستایی نیز  جذب و عملیات بهسازی آن آغاز شود.

شهرستان اشنویه با ۷۴ هزار نفر جمعیت دارای ۷۴ روستا و ۲ بخش مرکزی و نالوس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =