۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۱
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84305423
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش مصرف برق در مشهد

مشهد- ایرنا- معاون بهره‌برداری و نگهداشت شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: در فروردین امسال مصرف برق در این شهرستان نسبت به فروردین ماه پارسال ۱۹ تا ۲۲ درصد افزایش یافته است.

عباس آذری روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: فروردین پارسال اوج بار مصرف برق روزانه ۸۳۰ مگاوات بود اما فروردین امسال اوج بار در روز به هزار مگاوات رسیده است.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش دمای هوا، خشکسالی و کاهش بارندگی ها پیش بینی می شود تابستان سختی را به لحاظ افزایش مصرف برق در شهرستان مشهد داشته باشیم که از این رو مانور یکروزه نخستین "اقدام فراگیر مشترک" سال ۱۴۰۰ به منظور آمادگی برای گذر از اوج مصرف تابستانی امسال همزمان با سراسر کشور در مشهد برگزار شد.

وی اظهار داشت: اقدام فراگیر مشترک به منظور تعدیل روشنایی معابر و تکمیل آرایش یک درمیان در شبکه های توزیع و همچنین مقابله با دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز انجام می گیرد.

معاون بهره برداری و نگهداشت شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: به همین منظور هفت گروه پایش برق روشنایی معابر را انجام می دهند، یک دستگاه کلید اتوماسیون در انتهای بلوار ساجدی و ۴۸ دستگاه کاتود در نقاط مختلف نصب و ۱۱۸ نقطه از شبکه برق مشهد آچارکشی یا اصلاح شده است.

آذری برق دار کردن ۳۱ دستگاه ترانس هوایی یا پست هوایی برای کنترل رشد بار، ایجاد ۳۲ نقطه به منظور انتقال ظرفیت برق در خیابانهای مجاور، کشف هفت نقطه حاوی دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز و جمع آوری آنها از ابتدای امسال تاکنون را بخشی از اقدامات "اقدام فراگیر مشترک" شرکت توزیع نیروی برق مشهد برشمرد.

شرکت توزیع نیروی برق مشهد مدیریت شهر مشهد و شهرهای طرقبه شاندیز را برعهده دارد.  شرکت توزیع برق مشهد که ۱۴ هزار کیلومتر طول شبکه و ۱۰ هزار دستگاه ترانسفورماتور را در اختیار دارد، در قالب ۶ هزار کیلومتر شبکه برق و ۲۵۳ هزار لامپ روشنایی معابر با بار مصرفی هزار  و ۳۰۰ مگاوات نیروی برق مورد نیاز ۳.۵ میلیون نفر جمعیت ساکن این کلانشهر را در مساحتی ۱۰ هزار کیلومتری تامین و توزیع می‌کند.  

شمار مشترکان برق در مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار مورد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =