رونمایی چین از پیشرفته ترین سیستم های راداری و دفاع هوایی

تهران- ایرنا- چین در جریان برگزاری نمایشگاه جهانی رادار در شرق این کشور از پیشرفته ترین سیستم های دفاع هوایی خود از جمله پهپادها و هواپیماهای شناساگریز رونمایی کرد.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین،  نهمین نمایشگاه جهانی رادار امروز پنج شنبه در استان «جیانگ سو» در شرق چین آغاز به کار کرد و به مدت سه روز ادامه دارد.

تحلیلگران می گویند سیستم های راداری تولید چین در مقایسه با نمونه های خارجی آنها دارای برتری هستند و این برتری، روند توسعه تجهیزات راداری در چین را منعکس می سازد.

انجمن صنعت رادار، شرکت گروه فناوری الکترونیکی و شرکت گروه صنعت اطلاعات الکترونیک چین میزبانی این نمایشگاه را بر عهده دارند.

محل برگزاری دو دوره متوالی از این نمایشگاه شهر «نان جینگ»  بوده چرا که این شهر، مکان شانس توسعه رادار چین شناخته شده است؛ نان جینگ به عنوان محل تولید صنعت رادار در چین محسوب می شود و مؤسسه تحقیقاتی شماره ۱۴ شرکت گروه فناوری الکترونیکی چین ۷۲ سال است که در این شهر فعالیت دارد و شاهد روند باشکوه پیشرفت صنعت رادار چین بوده است.

در این نمایشگاه موسسه تحقیقاتی شماره ۱۴ دو نوع سیستم رادار ضد پنهانکار یعنی رادار سه بعدی YLC-۸E و رادار نظارت سه بعدی چند باند SLC-۷ را به نمایش گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha