۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 84305401
۰ نفر

برچسب‌ها

پروژه تونل دوم حیران امسال بهره‌برداری می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: با تسریع روند اجرای پروژه تونل دوم حیران در جاده اردبیل به آستارا این پروژه امسال بهره برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو  روز پنجشنبه در بازدید از روند اجرای تونل دوم حیران، افزود: به علت ریزش کوه در مدخل تونل، مشکلاتی در اجرای تونل بوجود آمده بود که با تمهیدات اندیشیده شده  این مشکل حل شد.

وی با اشاره به روند تسریع این پروژه بیان کرد: مسیر کاری پیمانکار تونل حیران به طور کامل باز شده و از این به بعد عملیات اجرای تونل بدون وقفه و به سرعت از سمت استانهای گیلان و اردبیل انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه طول تونل دوم حیران ۶۵۰ متر و ۲ گالری ۱۲ متری نیز در طرفین دارد، اظهار کرد: این تونل تا مهر ماه امسال بازگشایی و اگر مشکلی پیش نیاید تا پایان سال اتمام و به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار اردبیل بیان کرد: با توجه به اهمیت این تونل به عنوان زیرساخت گردشگری،  در سفر سال ۹۸ رییس‌جمهوری به استان اردبیل  ۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث آن تامین اعتبار شده است.

به گزارش ایرنا، طول این تونل ۶۵۰ متر و با ورودی و خروجی‌ها حدود، در مجموع ۲ هزار و ۲۰۰ متر است که با هدف رفع ترافیک سنگین جاده اردبیل - آستارا  و رونق گردشگری استان احداث می‌شود.

تونل اول منتهی به گردنه حیران در جاده اردبیل - آستارا  که سال‌ها پیش احداث شده ، اکنون به علت افزایش خودروهای عبوری پاسخگویی حجم ترافیک به ویژه در روزهای تعطیل نیست. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha