استاندار: هم‌افزایی شرط خروج خراسان جنوبی از محرومیت است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر همه ما حول یک محور جمع شویم تا چند سال دیگر اسم محرومیت از استان برداشته می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در دیدار مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی به برخی اقدامات صورت گرفته در استان اشاره کرد و گفت: هدف ما از راه‌اندازی ستاد توسعه خاوران، جمع کردن همه ظرفیت‌های استان و به‌کارگیری آنها در راه توسعه است.

وی تصریح کرد: ائمه جمعه با توجه به تریبونی که در اختیار دارند و جایگاه شان بین مردم، می‌توانند در راستای تحقق اهداف ستاد به ما کمک کنند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر همه در کنار هم باشیم و کمک کنیم همه ظرفیت‌ها فعال شوند، بالطبع اشتغال خوبی ایجاد می‌شود و افزایش درآمد مردم را شاهد خواهیم بود لذا لازم است همه به میدان بیاییم و رو به یک سمت پیش برویم.

وی افزود: ما معتقدیم حضور ائمه‌ جمعه و روحانیت، ظرفیت بسیار بزرگی است و در استان‌هایی مثل خراسان‌ جنوبی که به لحاظ فرهنگی و تدین، رنگ و بوی قوی دارد، حوزه نفوذ روحانیت بسیار زیاد است.

ملانوری اظهار داشت: ائمه‌ جمعه و روحانیت می‌توانند در مباحث توسعه‌ای، مسایل اجرایی، چالش‌ها و بحران‌ها، کمک کنند.

وی با تاکید بر نقش تعامل و هم‌افزایی در پیشبرد امور، متذکر شد: اگر این همکاری‌ها ایجاد شود، حوزه‌ها در کنار هم قرار بگیرند و از ظرفیت یکدیگر استفاده کنند، هیچ کاری روی زمین نمی‌ماند.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: براساس تدبیر امام خمینی (ره)، ساختار نظام به گونه‌ای پایه‌ریزی شده که با شکل‌گیری نهادهای انقلابی در کنار سایر سازمان‌ها و نهادها تمامی نیازهای جامعه رفع می‌شود  ولی شرط این است که همه در کنار هم باشند و هرچه این تعاملات بیشتر باشد، کارها بهتر پیش می‌رود.

وی افزود: وقتی سازمان‌ها جزیره‌ای عمل کنند و هر کسی به دنبال سیاست‌ها و برنامه‌های خود باشد، تلاش‌ها ابتر و کارها معطل می‌ماند در نتیجه بهره‌وری لازم حاصل نمی‌شود.

ملانوری تصریح کرد: نتیجه همه کارها در همه حوزه‌ها، خدمت به مردم، انقلاب و اسلام است.

وی گفت: ما چون اعتقاد داریم، نماز جمعه تریبون فرهنگی است، لذا معتقد به همکاری با این نهاد هستیم.

ملانوری در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه فاخر شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی محل بررسی مسایل فرهنگی است که البته در استان کمی غریب واقع شده است.

وی اظهار داشت: به جهت اهمیت موضوع، اشراف کامل بر جنس کار شورا، وقوف بر حوزه فعالیتی و استفاده مطلوبی که می‌توان از این ظرفیت در حل مسایل فرهنگی کرد، متقاضی تشکیل شورای فرهنگ عمومی هستیم و از این موضوع استقبال می‌کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی حکم قانون دارد و لازم الاجراست گفت: مسایل فرهنگی که دغدغه اصلی ماست می‌تواند برای طرح در شورای فرهنگ عمومی توسط دبیرخانه شورا به دستگاه‌ها ابلاغ شود و همه مکلف شوند برای حل آن طرح و برنامه ارائه کنند.

وی افزود: در شورای فرهنگ عمومی، مشکلات فرهنگی به صورت هدفمند حل می‌شود.

حجت الاسلام حامد شاه‌بیگی که بتازگی به سمت مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان خراسان جنوبی منصوب شده، در این دیدار از نقش تریبون‌های نماز جمعه گفت و ضمن تشریح برخی مسایل حوزه کاری خود، به وضعیت برخورداری شهرهای استان از فضای مصلی اشاره کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha