میدان دواب بوکان برای کنترل شیوع کرونا تعطیل شد

مهاباد- ایرنا- فرماندار بوکان گفت: میدان دواب این شهرستان برای کنترل شیوع بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

محمد امین‌زاده روز پنجشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم پیشگیرانه با توجه به تاثیر نقل و انتقال ها در شیوع ویروس کرونا و بر اساس تصمیم ستاد کرونای این شهرستان اتخاذ شده و کماکان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه میدان دواب بوکان بزرگ‌ترین میدان در غرب کشور به شمار می‌رود، ادامه داد: این بازار هفتگی در روزهای شنبه هر هفته در بوکان دایر می‌شد که به علت مهاجرت برخی از بازاریان از استان‌هایی مانند تهران، قم، زنجان، کرمانشاه، کردستان و دیگر شهرستان‌ها برای معامله دام به این بازار و به علت تجمع بیش از سه هزار نفر طی هفته در آن تعطیل شد.

فرماندار بوکان با بیان اینکه در چند ماه گذشته با تصویب ستاد مقابله با کرونا بوکان، این میدان با رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت و پروتکل‌‍های لازم بازگشایی شده بود، اظهار داشت: این محل به‌دلیل افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا و افزایش فوتی‌ها در این شهرستان دوباره با تصمیم همین ستاد تعطیل شد.

"امین‌زاده" با بیان اینکه حدود ۵۰۰ چوبدار در جوار این بازار فعال و در این محدوده ساکن بوده و زندگی می‌کنند، اظهار داشت: علاوه بر این افراد، عده زیادی از چوبداران مناطق و شهرستان‌های مجاور از جمله شهرستان سقز و دیگر مناطق کشور نیز به این میدان مراجعه می‌کنند که این امر موجب ازدحام شدید در آن می‌شد.

وی با بیان اینکه هر هفته بیش از سه هزار راس دام سبک و ۵۰۰ راس دام بزرگ وارد این بازار می‌شود، اظهار داشت: به محض بهبود شرایط و پس از بررسی کامل، این بازار هفتگی با همکاری مسوولان بهداشت و درمان بوکان بازگشایی خواهد شد.

جمعه بازار پرندگان بومی و محلی در بوکان تعطیل است

فرماندار بوکان اضافه کرد: در همین راستا و بر اساس تصمیم ستاد کرونا جمعه بازار پرندگان نیز که روزهای جمعه هر هفته برگزار می‌شود تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

وی گفت: برابر تصمیمات اتخاذ شده در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و وضعیت قرمز شهرستان بوکان همچنین بازار عرضه طیور بومی نیز تعطیل خواهد بود.

میدان دواب شهرستان بوکان یک بازار سنتی است که علاوه بر یک ورودی اصلی، دارای هشت ورودی فرعی نیز است که باید بر آن نظارت کافی و دقیق انجام شود.

میدان دواب بوکان یکی از میادین بزرگ غرب کشور است که گوشت استان‌های تهران، قم و دیگر شهرهای پرجمعیت کشور را تامین می‌کند که علاوه‌بر خریدوفروش دام دیگر اقلام زندگی مردم از مواد غذایی گرفته تا اثاثیه منزل در حاشیه این بازار نیز خرید و فروش می‌شود.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده که در چند هفته اخیر تعداد بیماران کرونا و فوتی‌های آن با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =