طرح پاکسازی جاده‌های برون‌شهری استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: طرح پاکسازی جاده‌های برون‌شهری این استان از پسماند با عنوان «پویش مردم کنار مردم » در راستای حمایت از مشاغل از دست رفته در ایام کرونا آغاز شد.

« رضا میرزایی» روز پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه در اراک، افزود: این طرح همزمان با روز جهانی زمین پاک  کلید خورده و مشارکت‌جویان در پاکسازی عرصه‌های حاشیه جاده‌ها در قبال این اقدام زیست محیطی و تحویل پسماندهای جمع‌آوری شده مزد می‌گیرند.

وی بیان کرد: این طرح علاوه بر پاکسازی طبیعت و زیباسازی کنار جاده‌ها در حمایت اجتماعی از کارگران روز مزد آسیب دیده از کرونا، تقویت روحیه همکاری بین دستگاه‌های اجرایی و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست و کنترل زباله‌گردی در جاده ها نقش موثری دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: پویش «مردم کنار مردم» از جمله طرح‌هایی است که در کشور برای نخستین بار در استان مرکزی اجرا شده است و در موج‌عای دوم و سوم کرونا بخش قابل توجهی از حریم جاده‌ها با این طرح از مواد دورریختنی پاکسازی شد.

میرزایی یادآور شد: پارسال در راستای اجرای این طرح، ۳۹۰ تن پسماند از چهار هزار و ۷۰۰ هکتار از حریم جاده‌های استان مرکزی جمع آوری شد و امید می‌رود  که در سال جاری نیز این طرح با حمایت دستگاه‌های اجرایی نتایج مثبت زیست محیطی برای استان مرکزی به همراه داشته باشد.
وی تصریح کرد: زیباسازی و پاکسازی حریم راه‌ها نیاز به  فرهنگسازی وسیع در سطح جامعه دارد و همه آحاد مردم باید نسبت به این مهم خود را مسئول بدانند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =