۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84305346
۳ نفر

برچسب‌ها

اذعان صهیونیستها به ناتوانی در رهگیری موشک سوری

تهران – ایرنا- مقامات نظامی رژیم صهیونیستی اذعان کردند که سامانه های پدافندی آنها موشک سوری شلیک شده به فلسطین اشغالی را رهگیری نکرده است.

به گزارش ایرنا،  "آویخای ادرعی" سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در جدیدترین توییت خود نوشت که تحقیقات اولیه نشان می دهد که موشک شلیک شده سوری رهگیری نشده است.

همزمان روزنامه صهیونیستی هاآرتس نیز اعلام کرد که سامانه پدافندی رژیم اسرائیل در مقابله با موشک سوری ناکام مانده است.

در پی خبر شلیک یک موشک از سوریه به اطراف راکتور هسته ای «دیمونا» در صحرای «نقب» در جنوب فلسطین اشغالی، «اویگدور لیبرمن» از سران رژیم صهیونیستی با حمله شدید به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم گفت که به ما موشک های با کلاهک ۲۰۰ کیلوگرم شلیک می شود اما نتانیاهو در خواب است.

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد پنجشنبه تأیید کرد که یک فروند موشک زمین به هوا از سوریه در جنوب سرزمین‌های اشغالی فرود آمده است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، "آویخای ادرعی" سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی البته مدعی شد: "نیروهای ارتش اسرائیل شلیک موشک زمین به هوا از سوریه به سوی اسرائیل را رصد کرده‌اند که در منطقه نقب فرود آمده است".

وی همچنین مدعی شد: این حمله موشکی خسارت جانی و مالی به دنبال نداشته و به رآکتور هسته‌ای دیمونا نیز اصابت نکرده و به آن نزدیک هم نشده است.

ادرعی افزود: موشک شلیک شده به سوی جنگنده اسرائیلی از نوع اس ای ۵ بوده که در منطقه "الشتات البدوی" افتاده است.

پیش از این رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که موشک سوری که به سمت یک جنگنده این رژیم پرتاب شده بود، در نزدیکی منطقه "دیمونا" فرود آمده است.

رسانه‌های محلی صهیونیستی گزارش دادند که در هفته گذشته این رژیم از بیم حملات سوریه و یمن، توان دفاع هوایی خود در اطراف راکتور دیمونا و بندر "ایلات" در ساحل دریای سرخ را شدت بخشید.

منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند آژیرهای خطر در اطراف رآکتور هسته‌ای "دیمونا" در صحرای نقب در جنوب سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمد.

پیش از آن نیز برخی از صدای انفجاری قوی در اطراف این راکتور هسته‌ای خبر داده بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha