حیدری: موفقیت تیم ملی، آرامش را بر فوتبال ایران حکم‌فرما می‌کند

تهران- ایرنا- عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، گفت: موفقیت تیم ملی در چهار دیدار باقی مانده و صعود به‌ مرحله بعدی انتخابی جام‌جهانی، آرامش را بر فوتبال ایران حکم‌فرما می‌کند.

به گزارش ایرنا؛ «طهمورث حیدری» عضو هیات رئیسه  و رئیس کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: طبق ماده ۵۴ اساسنامه کمیته امور استان‌ها در خصوص هماهنگی با هیات‌ فوتبال استان‌ها و تسهیل امور و فعالیت‌ آنها به هیات رئیسه مشاوره داده است و فرآیند انتخابات آنها را نظارت می‌کند. کمیته امور استان‌ها از یک رئیس، یک معاون و حداکثر تا ۵ عضو تشکیل می‌شود.

حیدری با اشاره به متن صریح اساسنامه صحبت‌های خود را آغاز کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای تعیین اعضای کمیته امور استان‌ها اشاره کنم با هماهنگی ریاست فدراسیون فوتبال برای تصویب در هیات رئیسه در حال انجام است. تلاش می‌کنیم افرادی با انگیزه و مسلط به امور هیات‌های استانی را به عضویت این کمیته در آورده و برابر اساسنامه این تشکیلات باید به شکل کمیته اداره شود. البته فراموش نکنیم برای ایجاد تغییرات مثبت و تحول در اداره هیات‌های فوتبال، نیاز به کار تیمی و سازمانی داریم.

رئیس کمیته امور استان‌ها در ادامه تاکید کرد: پس از تعیین اعضای کمیته و موافقیت ریس و هیات رئیسه، برنامه کامل خود را در آینده اعلام خواهیم کرد. به نظر شخص من وظیفه کمیته امور استان‌ها تنها نباید برگزاری انتخابات هیات‌های استانی در یک دوره چهار ساله باشد و با همکاری هیات‌های فوتبال استان‌ها باید برای رشد و اعتلا و توسعه فوتبال کشور در تمام استان‌ها تلاش کرده و مشکلات شناسایی و حل شوند.

وی اضافه کرد: طبق اعلام عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، تغییر اساسنامه هیات‌های استانی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امور استان‌ها برای ایجاد تحولات مثبت در ساختار اداره هیات‌های فوتبال در سرتاسر کشور است.

حیدری در این رابطه گفت: اخیرا از روسای هیات‌ها درخواست کرده‌ایم نقظه نظرات و پیشنهادات خود را درباره اصلاح اساسنامه هیات‌ها برای  کمیته امور استان‌ها و تدوین مقرارت ارسال کنند. پس از اتمام این کار با هماهنگی رئیس فدراسیون فوتبال و همکاری با کمیته تدوین مقررات، پروسه نگارش اساسنامه جدید با توجه به اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال به صورت رسمی آغاز خواهد شد. به هر صورت نباید این نکته را فراموش کرد که اساسنامه فعلی نیاز به بازنگری و تغییرات مهمی دارد و با قوانین فعلی عملا مشکلاتی را برای هیات‌ها ایجاد کرده که باید مرتفع گردد

حیدری گفت: در اولین جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در اسفند ماه سال گذشته هم با پیشنهاد عزیزی خادم مصوب شده که سهم هیات‌های کم برخوردار و محروم از درآمدهای فدراسیون به پنج درصد افزایش پیدا کند. هم چنین سه درصد هم به هیات‌های دارای تیم لیگ برتری تعلق خواهد گرفت که این تصمیم در راستای کمک به رشد فوتبال در سطح استان‌ها به تصویب هیات رئیسه رسید.

طهمورث حیدری  هم چنین با اشاره به گذشت ۵۰ روز از انتخابات و شرایط اداره فوتبال با تیم مدیریتی جدید تاکید کرد: کار راحتی در پیش نخواهیم داشت. عزیزی خادم اشراف کامل به فوتبال و اقتصاد دارند و در کنار اعضای هیات رئیسه و سایر ارکان فوتبال به صورت شبانه روزی برای حل مشکلات قدم بر می‌دارند. برخی از مشکلات فعلی فوتبال به خاطر کم کاری در مدیریت قبلی و برخی مشکلات ساختاری و اقتصادی در کشورمان است. با این حال فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را خواهد کرد که آرامش به فوتبال کشور برگردد و تمام سعی خود را می کنیم که این وظیفه محول شده به مدیریت فدراسیون را به بهترین شکل به سرانجام برسانیم.

وی در پایان گفت: در شرایط کنونی خوشبختانه شاهد هستیم که تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشته‌اند و همین اتفاق امید به موفقیت تیم ملی در مقدماتی جام جهانی را بالا برده است. قطعا وظیفه فدراسیون است که تمام اقدامات لازم برای حضور مقتدرانه تیم ملی در چهار مسابقه پیش رو را انجام بدهد تا با زحمات کادر فنی و بازیکنان تیم ملی ۱۲ امتیاز کامل را بگیریم و به عنوان تیم صدرنشین به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی صعود کنیم. با این اتفاق آرامش تا حدود بسیار زیادی بر فوتبال ایران حکم فرما می‌شود و برنامه‌های مدیریتی با شرایط بهتری پیگیری خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha