۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84305331
۵ نفر

برچسب‌ها

 فرماندار: خام‌فروشی از آفات بخش کشاورزی سبزوار است

سبزوار- ایرنا- فرماندار ویژه سبزوار گفت: این شهرستان به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی خراسان رضوی به علت کمبود صنایع فرآوری مرتبط با معضل خام فروشی محصولات مواجه است.

سیدمجتبی علوی مقدم روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از صنایع بخش کشاورزی سبزوار به خبرنگاران اظهار داشت: راه اندازی خوشه و زنجیره‌های صنعتی مرتبط با کشاورزی در این شهرستان باید مورد توجه جدی سرمایه‌گذاران قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: سبزوار در حوزه گیاهان دارویی، پنپه، زیره، پسته و شیلات یکی از قطب‌های تولید خراسان رضوی است که لازمه حمایت از تولیدات کشاورزان این منطقه توسعه واحدهای فرآوری است.

فرماندار سبزوار با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" ادامه داد: توسعه صنایع فرآوری بخش کشاورزی در این شهرستان مهمترین پشتیبانی از تولید است.

 علوی مقدم افزود: توسعه صنایع تبدیلی علاوه بر ارزش افزوده محصولات کشاورزی و تولید محصولات جدید رونق اشتغال را نیز در پی دارد.

 مدیر جهاد کشاورزی سبزوار نیز گفت: برای تحقق جهش تولید چهار واحد صنایع تبدیلی و فرآوری کشاورزی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال طی ماههای گذشته در سبزوار فعال شده است.

علی اصغر امانیان افزود: این واحدهای فرآوری در بخش های صنایع غذایی، لبنیات، تولید کود ارگانیک و خوراک آبزیان است.

شهرستان سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد دارای ۳۵ هزار هکتار کشتزار، ۱۶ هزار هکتار عرصه باغی و حدود ۲۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی است.

این شهرستان قطب تولید محصولات زیره، پنپه، جو و گندم در خراسان رضوی است. سالانه حدود ۱۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در سبزوار تولید می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =