کردستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور از نظر وقوع جرم است

سنندج‌ - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: این استان از نظر وقوع جرایم نسبت به جمعیت در بین ۳۴ استان کشور از نظر تقسیمات انتظامی، سی‌وسوم است و از جمله امن‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود.

سردار علی آزادی روز پنجشنبه در دیدار رییس خبرگزاری ایرنا مرکز کردستان اظهار داشت: وقوع کم جرایم تاثیر گرفته از فرهنگی و مذهبی بودن مردم استان و تلاش‌های همکاران انتظامی در منطقه است.

وی با بیان اینکه میانگین کشف جرایم در استان کردستان ۷۸ درصد اما متوسط کشف جرایم در کشور ۷۰ درصد است، افزود:‌ بیشتر بودن میزان کشفیات در این استان در مقایسه با میانگین کشوری حاصل تلاش ماموران انتظامی است.

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به فعالیت پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک، اضافه کرد: پلیس امنیت اقتصادی در حوزه‌هایی از جمله قاچاق، فرار مالیاتی و مفاسد اقتصادی فعالیت می‌کند.

سردار آزادی یادآور شد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری کردند، رسیدگی به جرایم اقتصادی از اولویت‌های مهم پلیس در استان خواهد بود و البته مبارزه با مواد مخدر و مقابله با سرقت هم در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به شیوع کرونا و توقف دیدارهای حضوری خود با مراجعان، گفت: پیش از توقف دیدارها، ملاقات حضوری به ۱۰ برابر رسیده بود و روزانه با ۱۵۰ نفر ملاقات می‌شد اما اکنون به تماس‌های تلفنی و دریافت نامه محدود شده است.

استان کردستان ۲۹ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و دارای ۲۲۷ کیلومتر مرز با کشور عراق است. این استان از نظر جمعیتی در رده شانزدهم کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha