۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84305299
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز حائز رتبه برتر کشوری درطرح آجر به آجر شد

کرج- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرزگفت: این استان حائز سه رتبه برتر در طرح تحول اجرایی«  آجر به آجر» و تحقق تعهد خیران در کشور شد.

محمد دلاوریان روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: استان البرز در پویش « مهر محرم و من مادرم بچه های ایران فرزند من » وتحق تعهد خیران درجذب و کمک های مومنانه و مشارکت های خرد مردمی در سال ۹۹ رتبه اول و دوم کشور را به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به اینکه یکی از موفق ترین استراتژی های سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور و ادارات کل نوسازی مدارس استانها بویژه استان البرز طرح ملی "آجربه آجر"از بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد:  این طرح با هدف جذب کمکهای خرد مردمی برای مشارکت در امرحسنه مدرسه سازی از سال گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد.

وی بیان داشت: در سال گذشته استان البرز به همت والای خیرین موفق به کسب بالاترین رقم جذب شده در پویش محرم با ۵۰۰ میلیون تومان مشارکت مردم گردید.

وی تصریح کرد: نخستین استان در برگزاری " آیین خشت گذاری " پروژه پویش مهر محرم، ساخت و افتتاح مدرسه سه کلاسه عبدل آباد نظرآباد همزمان با ایام الله دهه فجر از دیگر موفقیت های البرز در سال ۹۹ است.
دلاوریان ادامه داد: البرز همچنین اولین استان در" آیین خشت گذاری " پروژه منتخب پویش" من مادرم بچه های ایران فرزند من " مدرسه ۶ کلاسه روستای حاجی بیگ که در حال حاضر با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا می باشد و دومین رتبه برتر استانی کشور در جذب مشارکت خرد مردم در پویش "من مادرم بچه های ایران فرزند من "با  مبلغ اهدائی ۳۶۰ میلیون تومان است.

وی برگزاری انتخابات و تاسیس ۶ مجمع خیرین شهرستانی برای اولین بار در ستان و احداث بزرگترین مدرسه کودکان استثنائی خیری کشور با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در نظرآباد توسط خیران با زیر بنای ۷۰۰۰ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد را از دیگر موفقیت های این اداره کل در سال گذشته برشمرد.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرزیادآورشد: پویش ملی  "آجرهای مهربانی " ساخت مدرسه حتی با اهداء یک آجر در ماه مهربانی خدا در قالب طرح موفق آجر به آجر از شروع ماه مبارک رمضان راه اندازی شده که امیدوارم استان البرز با همت هم استانی های عزیز، دست به دست هم بتوانند در این پویش هم خوش بدرخشند.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha