۴۰۰ واحد عرضه موادغذایی در خراسان شمالی با کارت قرمز کرونایی پلمب شد

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته افزون بر ۴۰۰ واحد صنفی در این استان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی با دریافت کارت قرمز کرونایی پلمب شد.

به گزارش ایرنا  از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی ، دکتر افشین دلشاد روز پنجشنبه اظهار داشت: در همین مدت  پنج هزار واحد توزیع مواد غذایی به دلیل بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی در این استان  کارت زرد دریافت کردند.
وی اضافه کرد : در مجموع بیش از ۲۰۰ هزار مورد بازرسی از فروشگاههای عرضه مواد غذایی در سطح استان خراسان شمالی از سوی کارشناسان و بازرسان مراکز بهداشتی، نیروهای هلال احمر و بسیج انجام شده است.
به گفته وی ۱۵۴ هزار مورد از این بازرسی ها از سوی کارشناسان و بازرسان مراکز بهداشتی در سطح شهرها و روستاهای استان خراسان شمالی انجام شده است.
 استان خراسان شمالی که اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی تک بیمار کرونایی از بجنورد وارد موج اول ویروس کرونا شد، با گذشت حدود ۱۴ ماه هم اکنون در موج چهارم بیماری کووید ۱۹ و با شیب تند آن قرار دارد به طوری که هم ۴۵۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان خراسان شمالی بستری هستند که ۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته پایشان به بیمارستان کشیده شد.
همچنین در این مدت دو نفر نیز براثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند تا آمار جان باختگان ناشی از این بیماری در موج چهارم به بیش از ۳۷ نفر برسد و در مجموع از بدو شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود یک هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.
با اوج گیری بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی هم اکنون دو بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) و تامین اجتماعی در شهر بجنورد به عنوان با بیش از ۶۵۰ تخت برای بستری این بیماران تجهیز شدند و بیمارستان های شهرستان های شیروان، مانه و سملقان ، جاجرم نیز به حالت آماده باش در آمدند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha