جشنواره فرهنگی و هنری دانشگاهیان تاریخ‌ساز در قزوین برگزار می شود

قزوین – ایرنا - مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: نخستین جشنواره فرهنگی و هنری دانشگاهیان تاریخ‌ساز با هدف ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت در استان قزوین برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، عباس کاظمی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از پوستر و فراخوان جشنواره فرهنگی و هنری دانشگاهیان تاریخ‌ساز اظهار داشت: سال گذشته و امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان اعزام دانشجویان به مناطق راهیان نور وجود نداشت که بر همین اساس جشنواره‌ای به نام دانشگاهیان تاریخ‌ساز طراحی شد.

وی افزود: محتوای این جشنواره در خصوص راهیان نور و دستاوردهایی که در این چند سال در این زمینه به دست آمده است، می باشد.

این مسوول با اشاره به اینکه دبیرخانه جشنواره کار خود را از امروز آغاز می‌کند و تا ۳۱ اردیبهشت فعال خواهد بود، گفت: مهلت ارسال آثار تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال امسال است و اختتامیه جشنواره نیز یکم الی سیزدهم خرداد ماه برگزار می شود.

کاظمی محورهای موضوعی جشنواره دانشگاهیان تاریخ‌ساز را ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت، شهدای دانشجو، راهیان نور و بازتاب جهانی، بازشناسی مفاهیم هنری با موضوع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، نقش خانواده‌های دانشجو در دفاع مقدس، بازآفرینی هنری و وصایای شهدای دانشجو، جبهه بین‌الملل مقاومت و دانشگاه‌ها، رسالت‌های استان قزوین در بازآفرینی نقش شهدای دانشجو و سیره شهدای دانشجو در دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم عنوان کرد.

این مسوول اضافه کرد: بخش‌های جشنواره شامل هنرهای تجسمی، تئاتر و نمایش، فیلم کوتاه، ادبیات داستانی، موسیقی، شعر و عکس برنامه‌ریزی شده می باشد.

گفتنی است در پایان این نشست از پوستر اولین جشنواره ملی فرهنگی و هنری دانشگاهیان تاریخ‌ساز با حضور مسئولان استانی رونمایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha