۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 2504
کد خبر: 84305268
۰ نفر

برچسب‌ها

پرز: انگلیسی‌ها مشتاق حضور در سوپر لیگ نبودند

تهران- ایرنا- رییس باشگاه رئال مادرید گفت: تیم‌های انگلیسی به خاطر تهدیداتی که از سوی یوفا صورت گرفت مشتاق حضور در سوپر لیگ اروپا نبودند.

به گزارش ایرنا، فلورنتینو پرز رییس باشگاه رئال مادرید را می‌توان جنجالی‌ترین چهره فوتبال در  هفته گذشته دانست. ۱۲ تیم اروپایی به رهبری پرز قصد داشتند از یوفا خارج شوند و در رقابت‌هایی به عنوان سوپرلیگ اروپا شرکت کنند.

پرز دلیل این کار را نداشتن شفافیت مالی در فیفا و یوفا دانست و اعلام کرد که با این مسابقات، فوتبال نجات خواهد یافت. 

فیفا و یوفا نیز در واکنش به این موضوع باشگاه‌های حاضر در این رقابت‌ها را با تهدیدهای سنگین مواجه کردند، در پی این تهدیدها بود که تیم منچسترسیتی به عنوان نخستین تیم کناره‌گیری از سوپرلیگ را اعلام کرد و در پی آن چند تیم دیگر اروپایی نیز اعلام کردند که تردیدهایی برای حضور در این رقابت‌ها دارند.

با این حال پرز در آخرین صحبت‌های خود عنوان کرد: رفتارهای پرخاشگرانه رئیس یوفا را تاکنون این گونه ندیده بودم چرا که این رفتارها ما را به شدت متعجب کرد.

وی افزود: تا به حال با این حجم از فحاشی‌ها مواجه نشده بودم‌. گویی ما کسی را کشته‌ایم. ولی من این صحبت‌ها را دیدم که درخواست ملاقات با رئیس یوفا را کردم اما هیچ پاسخی در واکنش به آن دریافت نکردم.

رییس باشگاه رئال مادرید تصریح کرد: طبیعی است که از توقف این مسابقات ناراحت باشم چرا که من سه سال روی این طرح کار کردم. شاید ما نتوانسته باشیم این طرح را شرح دهیم.

وی تاکید کرد: باید قبول کنیم که لیگ قهرمانان قدیمی است، این ۱۲ تیم ۶۵۰ میلیون یورو ضرر کردند، مشخص است این سیستم قدیمی دیگر جواب نمی‌دهد.

پرز گفت: در خیلی از تیم‌ها به ویژه انگلیسی‌ها اشتیاق دیده نشد. آنها تحت تاثیر تهدیدها جدا شدند. آنها طوری رفتار کردند که ما یک بمی اتمی را در فوتبال انداختیم. رییس یوفا باید پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: من هنوز به شدت روی ایده‌ای که گفتم هستم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =