۵ هزار بسیجی قزوینی در طرح شهید سلیمانی به کارگیری شده‌اند

قزوین – ایرنا – معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: ۵ هزار جهادگر بسیجی این استان تا امروز در طرح شهید سلیمانی مشارکت و به کارگیری شده‌اند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی روز پنجشنبه در حاشیه دهمین مرحله برگزاری رزمایش کمک مومنانه سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات سپاه در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: یکی از اقداماتی که سپاه براساس تفاهم نامه با وزارت بهداشت و درمان در موج سوم شیوع این ویروس انجام داد، موضوع راه‌اندازی قرارگاه شهید قاسم سلیمانی بود که اجرای این طرح آثار و برکات زیادی نیز به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه این قرارگاه در قالب سه بخش حمایتی، مراقبتی و نظارتی انجام وظیفه می‌کند، تصریح کرد: در این طرح سعی در کنترل شیوع ویروس کرونا شده تا جایی که توانستیم در موج سوم، موفق به مهار و کنترل این بیماری شویم.

وی ادامه داد: ارایه خدمات درمانی در منزل، توزیع بسته‌های معیشتی و نظارت بر اماکن عمومی جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مهمترین وظیفه بسیجیان شرکت کننده در این طرح بود که خوشبختانه در این زمینه نیز موفق به کسب نتایج قابل قبولی نیز شدیم.

به گفته این مسوول نظامی، هم اکنون نیز با توجه به وضعیت قرمز بسیاری از مناطق استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا، تمامی تیم‌های عملیاتی با هماهنگی کامل دانشگاه علوم پزشکی قزوین در حال انجام وظیفه بوده و ۳۰۰ نفر در این رابطه فعالیت دارند.

سرهنگ طاهرخانی اضافه کرد: سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین از همان روزهای نخست درگیری با ویروس کرونا در استان و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص راه اندازی بیمارستان رحیمیان الوند و به کارگیری نیروهای مجرب جهت مقابله و رسیدگی به حال بیماران، اقدامات و خدمات قابل توجهی را ارایه کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین یادآور شد: سپاه همچنین در زمینه گندزدایی و پاکسازی معابر عمومی سطح شهرها و روستاهای استان نیز خدمات جهادی زیادی را انجام داده و بدین وسیله فشار روانی و روحی مردم را در زمینه مقابله با ویروس کرونا کاهش داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =