آماده باش ژاپن برای احتمال سومین وضعیت اضطراری ویروس کرونا

تهران- ایرنا- دولت ژاپن در نظر دارد برای مهار افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان در دو مرکز اصلی شهری این کشور وضعیت اضطراری اعلام کند.

به گزارش پنج شنبه  ایرنا از تلویزیون ژاپن، «سوگا یوشی هیده» نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه گفت: ما می خواهیم درخواست های این شهرها را به دقت بررسی و تا پایان این هفته در مورد آن تصمیم گیری کنیم.

روز چهارشنبه مقامات استان اوساکا تعداد بی سابقه ۱۲۴۲ نفر مبتلا جدید را تایید کردند. یوشیمورا هیروفومی استاندار اوساکا از دولت مرکزی درخواست اعلام یک وضعیت اضطراری در این استان را کرد که از زمان شروع همه گیری این سومین وضعیت اضطراری خواهد بود.

کوئیکه یوریکو استاندار توکیو نیز رسما همین درخواست را داده است. آمار روزانه مبتلایان در روز چهارشنبه در پایتخت از ۸۰۰ نفر فراتر رفت. استان های هیوگو و کیوتو نیز درخواست اعلام وضعیت اضطراری را داده اند.

مقامات در نظر دارند تا از مجتمع های تجاری بزرگ، مراکز خرید و شهر بازی ها بخواهند که موقتا تعطیل کنند. ممکن است از قهوه خانه ها و رستوران ها نیز درخواست شود که ساعات کاری خود را از میزان فعلی هم کوتاهتر کنند.

همزمان با احتمال اعلام وضعیت اضطراری در ژاپن،  رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو گفته است تصمیم گیری در مورد محدود کردن تعداد تماشاگران داخلی در این بازی ها احتمالا بعدا انجام خواهد شد.

"هاشیموتو سیکو" پس از یک جلسه هئیت مدیره کمیته بین المللی المپیک گفت «امکان دارد به زمان بیشتری نیاز باشد».

تصمیم عدم اجازه به حضور تماشاگران خارجی در این بازی ها در ماه مارس اعلام شد ابتدا قرار بود تصمیم در مورد محدودیت تماشاگران داخلی تا پایان ماه آوریل اتخاذ شود.

موتو توشیرو، مدیر کل کمیته برگزاری این بازی ها به این احتمال اشاره کرد که این تصمیم ممکن است تا ماه ژوئن گرفته نشود.

موتو گفت تصمیم گیری در آخرین لحظات موجب دردسر برای افرادی می شود که بلیط خریده و هتل رزور کرده اند.

او افزود در حالیکه کمیته برگزاری از نزدیک بر شرایط گسترش ویروس کرونا در ژاپن نظارت می کند در مورد این مسئله به شیوه ای جامع بحث و گفت و گو خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha