کرونا مانع اساسی برای توسعه ورزش استان اردبیل نیست

اردبیل-ایرنا- مدیرکل ورزش و امور جوانان استان اردبیل گفت: کرونا مانع اساسی برای توسعه ورزش نیست و شیوع بیماری کووید ۱۹ و اعمال محدودیت‌های ناشی از آن نباید مانع برنامه‌ریزی برای توسعه ورزش این استان در ابعاد همگانی و قهرمانی شود.

به گزارش ایرنا ،سجاد انوشیروانی روز پنج شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود:در هرحال زنجیره کرونا در یک مقطعی از زمان قطع می‌شود و بهانه شیوع کرونا در جامعه و توقف مقطعی فعالیت های ورزشی در استان هرگز نباید مانع برنامه‌ریزی کوتاه و بلندمدت مدیران ورزش و دست اندرکاران ورزش استان برای آینده ورزش شود .

وی اظهار کرد: ورزش برنامه‌محور در اولویت‌کاری امسال اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل قرار گرفته و از هیات‌های ورزشی که اقدام به ارایه برنامه سالانه برای برگزاری تمرینات ومسابقات ورزشی و توسعه ورزش در سطح مناطق مختلف این استان کرده‌اند بیش از سال‌های گذشته حمایت مالی خواهد شد.

او با توصیه به هیات‌های ورزشی برای ارایه تقویم و برنامه سالانه ورزشی خود جهت بهره‌مندی از اعتبارات و کمک‌های مالی گفت: با برنامه ریزی انجام شده برای تقویت ورزش در هردو بعد قهرمانی و همگانی‌،برگزاری مسابقات ورزشی ،اعزام تیم‌ها به عرصه مسابقات ملی، ورزش استان اردبیل در نیمه دوم امسال بسیار توانمندتر از نیمه نخست ظاهرخواهد شد .

انوشیروانی گفت: اعتبارت هیات‌های ورزشی در استان اردبیل بر اساس برنامه ارایه شده توزیع می‌شود و آن دسته از هیات‌های ورزشی فعالی که اقدام به برنامه ریزی برای اجرای مسابقات و برنامه های ورزشی  درطول سال کنند از سهم بشتری نسبت به هیات های ورزشی غیر فعال و یا کم کار بهره مند خواهند شد.

وی از پرداخت کلیه بدهی معوقه مصرف انرژی سالن‌ها و اماکن ورزشی دولتی استان اردبیل تا پایان سال ۹۹ خبر داد و افزود: علاوه براین ۷۰ میلیارد ریال مطالبات پیمانکاران مجری پروژه‌های ورزشی نیز با تلاش‌های صورت گرفته در سال ۹۹ پرداخت شد.

وی اظهار کرد: در حالی که اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل سال ۹۹ را با ۴۵ میلیارد ریال بدهی آغاز کرد، پرداخت بدهی معدقه تا پایان سال گذشته موجب شده تا امسال و برای نخستین بار این اداره کل بدون دغدغه مالی و بدهی سال جدید را آغاز  و این امر نقطه قوتی برای آرامش فکری و آسودگی خیال مدیران شهرستانی ،روسای هیات های ورزشی و همچنین دست اندرکاران توسعه ورزش استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ است .

وی با تقدیر از توجه فرماندار خلخال به تخصیص اعتبارات ورزشی از محل اعتبارات استانی سال گذشته و انجام تعهد این اداره کل برای جذب اعتبارات ملی اظهار کرد: در سال گذشته و در مجموع بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی ورزشی خلخال هزینه شد.

مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل گفت: برای ادامه کار و تکمیل هفت پروژه ورزشی نیمه کاره خلخال از جمله خوابگاه ورزشی ،سالن‌های ورزشی روستاهای طولش ،لمعه دشت ،اندبیل ، زورخانه شهر ، زمین چمن مصنوعی مجموعه پوریای ولی و  تعمیر ، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی موجود این شهرستان ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که ۲۱۰ میلیارد ان برای تکمیل طرح های ورزشی نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی ۲۰ الی ۴۰ درصد هزینه می شود .

در این نشست فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز با بیان اینکه اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل از جمله دستگاه های اجرایی استان است که موفق شده نسبت به تعهد خود در قیال تامین ۷۰ درصد از اعتبارات مورد نیاز طرح های ورزشی از محل اعتبارات ملی در مقابل ۳۰ درصد اعتبار تخصیص یافته از محل استانی عمل کند اظهار کرد:در کمیته برنامه ریزی سال جاری شهرستان قطعا پروژه های ورزشی از سهم اعتباری استانی بیشتری برخوردار خواهند شد .

وی با تاکید بر اینکه آن دسته از دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل که به این امر توجه و نسبت به تامین اعتبار ۷۰ درصدی از محل اعتبارات ملی درسال گذشته اقدام کرده‌اند از سهم بیشتر اعتبار استانی سال جاری  بهره‌مند می شوند اظهار کرد: بدیهی است که اعتبار استانی امسال دستگاه‌های اجرایی ضعیف که در سال قبل فرمانداری خلخال را در اجرای طرح‌های عمرانی خود همراهی نکرده اند نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت .

وی با بیان اینکه دغدغه مالی ورزش خلخال در سال جاری برطرف خواهد شد گفت: علاوه بر تلاش برای افزایش اعتبارت پروژه‌های عمرانی‌،برای تامین اعتبار جهت تعمیر ونگهداری اماکن ورزشی موجود شهرستان نیز در سال ۱۴۰۰ اقدام خواهیم کرد .

بابایی با اشاره به جمعت جوان روستای طولش خلخال و با توجه به ظرفیت‌های ورزشی موجود این روستا و برگزاری سالانه جشنواره‌های ورزشی متعدد در آن خواستار در اولویت قرار دادن تکمیل سالن ورزشی نیمه کاره این روستا شد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =