شورای وحدت نیروهای انقلاب خراسان شمالی در انتخابات شوراها لیست می دهد

بجنورد- ایرنا -رییس شورای وحدت نیروهای انقلاب خراسان شمالی گفت: که این شورا پس از تایید نهایی صلاحیت ها ، فهرست نامزدهای مورد نظرش را برای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای بزرگ استان اعلام می کند.

حجت الاسلام ابوالفضل اخوان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس فرآیند مصوب نامزدهای مورد حمایت شورای ائتلاف برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، با نظر اعضای استانی و شهرستانی شوراهای ائتلاف نیروهای انقلاب، انتخاب و به مردم معرفی می شوند.
وی اضافه کرد : کمیته های فرعی شورای وحدت نیروهای انقلاب استان در تمام بخش ها و شهرستان های این استان تشکیل شد تا بتوانند نیروهای توانمند که گرایش سیاسی نیز به این  تشکل داشته باشند را شناسایی کنند.

حجت الاسلام اخوان با بیان این که در این شورا از تمامی جریان های انقلابی استان برای داشتن شورایی متعادل و نزدیک شدن به وحدت واقعی در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت می کند  تصریح کرد: این شورا با بهره گیری از تمام ظرفیت ها ، از کاندیدای ریییس جمهوری مورد نظر نیروهای انقلابی در سطح ملی به عمل بیاورد.
 شورای وحدت نیروهای انقلاب خراسان شمالی تنها گروهی سیاسی است که تاکنون کار تشکیلاتی خود را در این استان با تشکیل هیات اجرایی برای انتخابات  ۱۴۰۰  شروع کرده است.
نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان خراسان شمالی طبق برنامه زمانبندی وزارت کشور هشتم اردیبهشت ماه از سوی هیات نظارت به فرمانداری ها اعلام می شود و  فرمانداری ها نیز نتایج بررسی صلاحیت ها را به داوطلبان اعلام خواهند کرد.
براساس فرایند انتخاباتی داوطلبانی که به هر دلیل صلاحیت آنها از سوی هیات های نظارت در شهرستان ها به تایید نرسید، چهار روز فرصت دارند تا نسبت به رصد صلاحیت ها به هیات های نظارت استانی اعتراض کنند.
برای انتخابات شوراهای اسلامی در 24 شهر استان 701 نفر ثبت نام کردند که 81 نفر شان را بانوان و مابقی آقایان تشکیل می دهد.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.
همچنین بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان شمالی یک هزار و ۲۹۹ و روستا دارد  که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.
انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و  ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha