۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۳
کد خبرنگار: 5196
کد خبر: 84305232
۰ نفر

برچسب‌ها

فاز دوم واکسیناسیون کرونا در تاکستان آغاز شد

قزوین - ایرنا - فرماندار تاکستان گفت: فاز نخست واکسیناسیون کرونا در این شهرستان پایان یافته و مرحله دوم آن نیز آغاز شده است.

رضا طاهری عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فاز نخست طرح واکسیناسیون کرونا مربوط به گروه‌های کادر بهداشت و درمان، پاکبانان، غسال‌ها، سالمندان، جانبازان، بیماران سرطانی و خاص، کارکنان پزشک قانونی و سازمان انتقال خون این شهرستان بود.

رییس ستاد مقابله با کرونا تاکستان با بیان اینکه سالمندان بالای ۶۵ سال این شهرستان در مرحله دوم واکسیناسیون برعلیه این بیماری واکسینه خواهند شد، تاکید کرد: در بررسی‌های صورت گرفته، ۱۳ هزار سالمند در این شهرستان اولویت گذاری شده و با اطلاع رسانی قبلی این واکسن را دریافت خواهند کرد.

به گفته طاهری، هم اکنون ۱۲۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های شفا و تامین اجتماعی این شهرستان بستری هستند و وضعیت منطقه نیز در این رابطه به هیچ عنوان مطلوب نیست.

وی ادامه داد: میزان مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در شهرستان تاکستان سیر صعودی یافته و امیدواریم با واکسیناسیون گروه سالمندان آمار مرگ و میر کاهش یابد.

فرماندار تاکستان افزود: محدودیت‌های اعمال شده از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در تاکستان به طور جدی اعمال می‌شود و شهروندان، اصناف و سایر گروه‌ها نیز تاکنون همکاری قابل قبولی در این رابطه داشته‌اند.

طاهری یادآور شد: تمامی تخت‌های بیمارستانی در بخش مربوط به کرونا این شهرستان تکمیل شده و بیماران بدحال نیز در انتظار خالی شدن تخت های بخش آی سی یو هستند که در این رابطه بیمارستان صحرایی در محل داخلی دانشگاه آزاد اسلامی برپا شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =