کمک نیکوکاران خراسان رضوی برای آزادی زندانیان ۲ برابر شد

مشهد- ایرنا- رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی گفت: پارسال خیران این استان ۱۵ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند که در مقایسه با سال ۹۸ بیش از ۲ برابر شده است.

جواد غفاریان طوسی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: باید توجه داشت پارسال خیرین همچون دیگر اقشار جامعه با شرایط خاص اقتصادی ناشی از کرونا  در کسب و کارها مواجه بودند اما باز هم با رشد قابل توجه کمک های خیرین مواجه بوده‌ایم.

وی گفت: پارسال ۹۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرونده جرائم مالی در ستاد دیه خراسان رضوی رسیدگی شد و به اصطلاح فصل خصومت در آنها به وقوع پیوست.

رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع مبلغ این میزان جرائم مالی بیش از ۳۲ میلیارد تومان با گذشت شاکیان تامین شده و ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز آورده مددجویان و یا خانواده آنان بوده است.

غفاریان طوسی افزود: ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز با تسهیلات بانکی صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت شده که باید مددجو اقساط آنرا پرداخت کند.

وی گفت: ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز با پذیرش اعسار  مددجو برای وی قسط بندی شد و در مجموع ۱۵ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان نیز از طریق ستاد دیه استان و در قالب کمک خیرین به صورت بلاعوض تامین شده است.

رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی همچنین اظهار داشت : مراسم گلریزان ماه مبارک رمضان امسال توسط خیران استان برای آزادی ۵۳۹ زندانی و محکوم جرایم غیرعمد به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ۵۰۳ نفر از این افراد محکومان مالی هستند که به خاطر چک برگشتی، ورشکستگی و از این قبیل موارد، دوران محکومیت خود را در زندانهای استان سپری می‌کنند و بقیه نیز به پرداخت دیه در حوادث کارگاهی، رانندگی و نظایر آن محکوم شده‌اند.

غفاریان طوسی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، نیکوکاران و خیران استان می‌توانند با مراجعه به ستاد دیه یا از طریق درگاه اینترنتی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند خراسان رضوی به آدرس http://www.khorasanipro.ir برای مشارکت در آزادی زندانیان کمک کنند.

رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی گفت: امکان پرداخت آنلاین وجوه برای آزادی زندانیان نیازمند از طریق درگاه اینترنتی این ستاد به نشانی www.khorasanipro.ir نیز فراهم است.

وی افزود: شهروندان نیکوکار می‌توانند کمک های خود را از طریق حساب سیبای بانک ملی به شماره ۰۱۰۵۹۴۶۹۴۸۰۰۷، کارت بانک ملی به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۹۳۲۹، کارت بانک صادرات به شماره ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۴۱۹۸۸ و حساب سپهر بانک صادرات به شماره ۰۱۰۸۰۱۱۵۵۰۰۰۱ برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =