شهرستان دهگلان در لیست مناطق سبز گازرسانی کشور قرار گرفت

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان گفت: تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار و شهرهای این شهرستان از گاز طبیعی بهره‌مند و گازرسانی به این مناطق پایان یافت.

هوشنگ اولی‌زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ شهر بلبان‌آباد و دهگلان و ۱۰۵ روستای این شهرستان اکنون به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل و در لیست مناطق سبز گازرسانی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ۶۲۵ هزار و ۵۷۲ متر شبکه گاز در شهرستان دهگلان اجرا شده است، افزود: از این رقم، ۵۵۳ هزار و ۵۱۵ متر مربوط به مناطق روستایی و ۷۲ هزار و ۵۷ متر نیز در نقاط شهری است.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان، تعداد انشعاب‌های واگذار شده در شهرستان دهگلان را ۱۴ هزار و ۹۶۱ مورد اعلام و اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۴۹۶ علمک در روستاها و چهار هزار و ۴۶۵ علمک نیز در شهرهای دهگلان و بلبان‌آباد نصب شده است.

اولی‌زاده اظهار داشت: ۲ باب جایگاه سی‌ان‌جی در دهگلان و شهرک‌های صنعتی شماره یک و یوسف‌آباد این شهرستان هم به شبکه سراسری گاز متصل است.

شرکت گاز کردستان در شهرستان دهگلان ۲۴ هزار و ۱۰ مشترک دارد که ۱۲ هزار و ۹۵۴ مشترک آن روستایی و ۱۱ هزار و ۵۶ مشترک هم شهری است.

دهگلان با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری، ۹۴ درصد جمعیت روستایی و ۵۶۰ هزار مشترک از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =