خانه های طرح  مسکن ملی در کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی شد

یاسوج- ایرنا- مدیر کل راه شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساخت چهار هزار و ۲۰۰ خانه طرح اقدام ملی مسکن در این استان اغاز شد.

به گزارش ایرنا،پژمان نیک اقبالی روز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی سایت ارم در یاسوج  اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و۹۵۰ واحد در قالب مشارکتی مردم و دولت و سهم آورده ۴۰۰ میلیون ریالی ساخته می شود.

وی افزود: در شهرهای بالای صد هزار نفر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به عنوان پیمانکار و در شهرهای زیر صد هزار نفر بنیاد مسکن به عنوان کارگزار انتخاب شده است.

مدیر کل راه شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سایت ارم یاسوج ۲۵۰ واحد در قالب ۱۱ بلوک در نظر گرفته شده است.

 نیک اقبالی عنوان کرد: در شهرهای گچساران، دهدشت و سی سخت طبقه هم کف تمام شده و به طبقه دوم رسیده و در شهرهای لیکک و چرام زمین آماده شده اما متقاضی وجود ندارد.

وی ابراز داشت: همچنین در قلب طرح مسکن فرهنگیان نیز  ۷۲۱ واحد مسکونی آموزش و پرورش در زمین های واگذاری این اداره ساخته می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: تنها تغییر کاربری زمین های آموزش و پرورش به عهده اداره کل راه و شهرسازی استان است و این اداره کل متقاضی مسکن های فرهنگیان را به بانک ارجاع می دهد.

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح  اقدام ملی تأمین مسکن  را در قالب ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha