دستگاه فشار منفی هوشمند در دانشکده پرستاری کرمانشاه ساخته شد

کرمانشاه- ایرنا- اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری کرمانشاه پس از سه سال تلاش، موفق به اختراع و ساخت نمونه اولیه دستگاه فشار منفی هوشمند، با قابلیت‌های کنترل از راه دور، شست و شوی زخم به روش پیشرفته و لرزش اطراف زخم با فرکانس قابل تنظیم شدند.

به گزارش ایرنا؛ روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز جمعه گزارش داد، این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی توسط «مسعود فلاحی» و «سمیه مهدوی کیان» اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری مامایی و گروه مهندسی صورت گرفته است.

دستگاه فشار منفی دستگاهی است که با ایجاد فشار منفی اگزودا، ترشحات را روی بستر زخم جمع آوری می‌کند که باعث می شود فاکتورهای التهابی از روی زخم حذف شوند و ادم بین بافتی را کاهش می‌دهد.

این دستگاه همچنین با ایجاد آنژیوژنز و اثرات ماکرو دفورمیشن و میکرودفورمیشن بهبود زخم را تسریع می‌کند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در توضیح بیشتر این اختراع اعلام کرد: متاسفانه دستگاه هایی که اکنون موجود است، هزینه بالایی دارند که خیلی از بیماران قادر به استفاده از آنها نبوده و به علاوه محدودیت هایی از جمله عدم توانایی شست و شوی پیشرفته و اتوماتیک زخم و عدم برقراری ارتباط با دستگاه و ایجاد لرزش اطراف زخم از دیگر معایب آنها است.

این طرح همچنین برگزیده در جشنواره طرح های فناورانه مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال ۹۸ است.

علوم پزشکی کرمانشاه دانشگاهی با نیم قرن سابقه

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.

دانشکده پزشکی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و تلاش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت.

این دانشگاه هم اکنون دارای هشت معاونت، هشت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقروکلیایی دارد.

۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.

این دانشگاه همچنین ۴۵۳ عضو هیأت علمی دارد.

۱۱۶ دانشجوی خارجی نیز در رشته‌های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

براساس آمارها سالانه بیش از ۸۰۰ مقاله در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولید و منتشر می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =