۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84305165
۰ نفر

برچسب‌ها

پارسال ۴۴ درصد از تعهد اشتغال خلخال تحقق یافت

اردبیل-ایرنا- فرماندار خلخال گفت:با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته برای دست‌یابی به اهداف اشتغال این شهرستان، پارسال ۴۴ درصد از تعهد ایجاد اشتغال این منطقه تحقق یافته است.

به گزارش ایرنا،فریدون بابایی روز جمعه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذری خلخال افزود:در حالی که تعهد ایجاد اشتغال این شهرستان براساس برش کشوری ایجاد هزار و ۶۷۱ فرصت شغلی در بوده است تلاش‌های صورت گرفته منجر به تحقق ایجاد اشتغال برای ۷۲۹ نفر شده که این میزان ۴۴ درصد از مجموع تعهد اشتغال این شهرستان است.

وی اظهار کرد: برخلاف سال‌های گذشته که خلخال همیشه بیش از تعهد سالانه خود ایجاد اشتغال می‌کرد شیوع و جولان کرونا در سال گذشته در کاهش تعهد ایجاد اشتغال بی‌تاثیر نبوده است. 

فرماندار خلخال با اشاره به ظرفیت های این شهرستان در زمینه های مختلف کشاورزی ،باغداری ،پرورش زنبور عسل ،پرورش و تولید گیاهان دارویی ،دامداری ،تولید پوشاک ،صنایع دستی و مشاغل خانگی گفت:در سال گذشته از مجموع ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری مربوط به ایجاد مشاغل خانگی پنج میلیارد ریال جذب و به متقاضیان و مجریان این طرح‌ها پرداخت شد .

وی با بیان اینکه تسهیلات اعتباری ایجاد مشاغل خانگی در استان شناور و به تناسب نیاز مناطق تخصیص و پرداخت می‌شود اظهار کرد:با توجه به اینکه هیچ گونه محدودیتی برای صدور مجوز ایجاد مشاغل خانگی وجود ندارد انتظار از مسئولان دستگاه‌های اجرایی تلاش برای جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات اعتباری این بخش و فراهم کردن زمینه اشتغال افراد با استفاده از این تسهیلات است .

رییس کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری خلخال بیان کرد: علاوه بر تخصیص سالانه اعتبارت تسهیلاتی برای ایجاد اشتغال از سوی منابع مختلف دولتی از سال گذشته  بنیاد علوی ،بنیاد برکت و بنیاد مسکن در قالب طرح‌های اشتغال روستایی و منظومه روستایی اقدام به توسعه اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم روستایی این شهرستان کرده اند.

بابایی گفت: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال تولید،پشتیبانی ها ومانع زدائی‌ها انتظار از  مسئولان دستگاه‌های اجرایی و مدیران بانک‌های عامل پرداخت به موقع تسهیلات به متقاضبان اجرای طرح‌های اشتغال زا و رفع موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران و مجریان طرح‌های اشتغال زای این منطقه  است.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =