۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84305147
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از دامپزشکی کردستان

سنندج - ایرنا - بازرسان اداره کل دامپزشکی کردستان در اجرای طرح تشدید نظارت بر عرضه فرآورده‌های خام دامی به مناسبت ماه مبارک رمضان، پنج تن گوشت مرغ فاسد، مقادیری مواد اولیه غیر قابل مصرف و داروی دامی قاچاق کشف و ضبط کردند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هوشیاری مسوول فنی بهداشتی کشتارگاه طیور یکی از شهرستان‌های استان تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ قطعه مرغ زنده به وزن پنج هزار کیلوگرم قبل از ورود به بازار مصرف بعلت بیماری سپتی سمی حاد ضبط و معدوم شد.

مجتبی ورمقانی افزود: این میزان مرغ هنگام انجام عملیات کشتار و استحصال در کشتارگاه طیور یکی از شهرستان های استان که از ۲ محموله تخلیه و کشتار شده بود، توسط مسوول فنی کشتارگاه به علت بیماری سپتی سمی حاد از چرخه استحصال خارج و قبل از ورود به بازار ضبط و معدوم شد.   

وی اضافه کرد: این چندمین مورد ضبط محموله های ارسالی مرغ زنده به کشتارگاه‌های طیور استان ظرف ماه‌های اخیر توسط مسولان فنی بهداشتی است.

کشف ۱۰۲ کیلوگرم مواد اولیه تولید خوراک دام فاسد

معاون سلامت دامپزشکی کردستان هم از کشف و ضبط  ۱۰۲ کیلوگرم مواد اولیه تولید خوراک دام فاسد در کارخانه خوراک دام و طیور کامیاران خبر داد.

ناصر مخدوم اظهار داشت: با تشدید نظارت بر کارخانه های خوراک دام و طیور و حصول اطمینان از سلامت محصولات خروجی کارخانه، تیم بازرسی این اداره کل از این کارخانه بازدید و مواد اولیه فاسد را کشف و ضبط کردند.

کشف و ضبط ۳۰۰ بطری داروی دامی قاچاق

مدیرکل دامپزشکی کردستان اظهار داشت: در اجرای طرح رصد و پایش دارو و واکسن، بازرسان اداره کل با همکاری عوامل دادستانی و انتظامی، تعداد ۳۰۰ بطری داروی دامی قاچاق و فاقد مجوز را از ۲ خودرو سواری در یکی از شهرستان های استان کشف و ضبط کردند.
مجتبی ورمقانی افزود: پرونده این تخلف، پس از تکمیل و تنظیم مدارک، برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

معاون سلامت دامپزشکی استان کردستان گفت: اکیپی از بازرسان ستادی این اداره کل روز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ مراکز نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان کامیاران را مورد بازرسی قرار دادند.

بازدید از ۷۲ مرکز عرضه فرآورده‌های دامی کامیاران

 معاون سلامت دامپزشکی کردستان اظهار داشت: به منظور بررسی وضعیت بهداشت عمومی مراکز نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی و در اجرای شیوه نامه نظارت بر تولید و عرضه گوشت مرغ اکیپی از بازرسان ستادی، نظارت بر مراکز نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان کامیاران و بخش موچش را انجام دادند.

ناصر مخدوم افزود: در جریان بازدید سرزده بازرسان ستادی، ۷۲ مرکز عرضه فرآورده های خام دامی شامل مرغ فروشی، مراکز عرضه تخم مرغ، قصابی، ماهی فروشی، مراکز تهیه غذای آماده، رستوران ها  و فروشگاه های زنجیره ای کامیاران و موچش و غذاخوری ها و رستوران های بین راهی بازرسی شد و در مجموع مقدار ۱۰۲ کیلوگرم انواع فرآورده فاسد و غیر قابل مصرف کشف و ‌ضبط و برای هفت مرکز صورتجلسه تعزیراتی تنظیم شد.

کشف و معدوم سازی ۳۸۰ کیلو گرم تخم مرغ فاسد در دیواندره

معاون سلامت دامپزشکی کردستان اظهار داشت: مقدار ۳۸۰ کیلو گرم تخم مرغ بدون هویت و فاسد از مراکز عرضه دیواندره کشف و ضبط شد.

ناصر مخدوم افزود: در اجرای طرح تشدید نظارت ویژه ماه رمضان و همچنین بررسی وضعیت بهداشتی مراکز عرضه شهرستان دیواندره، ۶۴ مرکز عرضه فرآورده های خام دامی شامل مرغ فروشی، مراکز عرضه تخم مرغ، قصابی، ماهی فروشی، مراکز تهیه غذای آماده، رستوران ها و فروشگاه های زنجیره ای شهرستان دیواندره، زرینه و غذاخوری ها و رستوران های بین راهی مورد بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: در این بازرسی‌ها مقدار ۴۲۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی کشف و ضبط شد که از این مقدار، ۳۸۰ کیلوگرم تخم مرغ فاسد با تاریخ تولید نامشخص که از یکی از استان های کشور، بدون گواهی حمل قرنطینه ای وارد این شهرستان شده بود، ضبط شد.

مخدوم اضافه کرد: برای چهار مرکز، صورتجلسه تعزیراتی ضبط فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف تنظیم شد.

هم اکنون حدود ۵۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =