سواحل خزر در بندرترکمن از زباله پاک‌سازی شد

گرگان - ایرنا - تعدادی از فعالان تشکل‌های محیط زیستی بندرترکمن به همراه امام جمعه و برخی مسوولان این شهرستان به مناسبت دوم اردیبهشت روز زمین پاک و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، بخشی از سواحل خزر را پاک‌سازی و زباله‌های آن را جمع‌آوری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این اقدام فرهنگی امروز پنجشنبه به منظور حفظ محیط زیست و جمع آوری آلاینده‌ها انجام شد و ۵۰ شرکت کننده آن، مقدار ۱۵۰ کیلوگرم انواع زباله مانند بطری آب و نوشابه، فیلتر سیگار، کاغذ بستنی، لاستیک و نظایر آن را جمع کردند.

امام جمعه بندرترکمن در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت که برگزاری چنین برنامه‌هایی به حفظ محیط زیست و گسترش فرهنگ انجام اقدامات جمعی برای پاکیزه نگهداشتن اماکن عمومی کمک زیادی می‌کند.

حجت الاسلام محمدصالح منصوری با موثر دانستن حمایت از سمن‌های مردمی حوزه محیط زیست برای داشتن ساحلی پاک، افزود: استفاده از ظرفیت جوامع محلی حاشیه خزر نیز در حفظ محیط زیست و پاکیزه نگهداشتن سواحل این دریا مثمرثمر خواهد بود.

به گزارش ایرنا در حاشیه این مراسم یک دوره مسابقه تیراندازی به اهداف پروازی تزاپ نیز برگزار شد.

شهرستان بندرترکمن ۲۵ کیلومتر نوار ساحلی دارد و همه ساله تا قبل از شیوع کرونا و در ایام تعطیلات نوروز و تابستان، میزبان صدها هزار مسافر و گردشگر از سراسر کشور بود.

جزیره آشوراده یکی از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری بندرترکمن است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha