رزمایش نیروهای آمریکایی در نزدیکی جزایر ژاپن

تهران- ایرنا- تلویزیون ژاپن اعلام کرد که نیروهای آمریکایی طی رزمایشی در آب های نزدیک جزایر سنکاکو که کشتی های چینی به طور معمول در آنجا حرکت می کنند تجهیزاتی را از هواپیما و با چتر به آبهای منطقه انداختند .

به گزارش ایرنا، "ان. اچ. کی" روز پنجشنبه اعلام کرد: ژاپن کنترل این جزایر را در اختیار دارد دولت ژاپن می گوید این جزایر بخش جدایی ناپذیر قلمرو ژاپن هستند اما چین و تایوان هم ادعای مالکیت آنها را دارند.

منابع دفاعی ژاپن می گویند نیروهای آمریکایی در ابتدا قصد داشتند رزمایشی با حضور سربازان و با استفاده از هواپیمای ترابری انجام دهند.

آنها می گویند در واقع سربازان از هواپیمای ترابری که بر فراز جزایر سنکاکو پرواز کرد خارج نشدند اما ملزومات و تجهیزات را با چتر به آبهای نزدیک آن منطقه انداختند.

این منبع خبری ، به تلویزیون ژاپن گفته همزمان یک جت جنگنده چینی به جزایر سنکاکو نزدیک شد که موجب واکنش فوری جت های نیروی هوایی دفاع از خود ژاپن شد.

انجام رزمایش نظامی در آبهای نزدیکی جزایر سنکاکو توسط نیروهای آمریکایی امری بسیار غیر معمول است. در حالی که اصطکاک میان آمریکا و چین زیاد می شود منابع این اقدام را روشی برای افزایش حضور آمریکا در منطقه تلقی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =