سپاه نیروی مخلص انقلاب، خادم مردم و پشتیبان ولایت است

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیروی مخلص انقلاب، خادم مردم و پشتیبان ولایت دانست و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون سپاه در همه بحران‌های کشور به صورت عملیاتی وارد میدان شده است.

سرهنگ «سعید بهشتی‌راد» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک روز دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با دستور امام راحل افزود: وظیفه سپاه در قانون، حفاظت از نظام، انقلاب و ارزش‌های آن است.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس تبلور حضور میدانی سپاه و افتخارآفرینی آنها است، گفت: نقش سپاه و بسیج در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و پاسداران انقلاب اسلامی در این عرصه هم دفاع جانانه‌ای از کیان نظام، انقلاب و تمامیت ارزی کشور انجام دادند.

بهشتی‌راد سپاه را فدایی مردم و ستون خیمه انقلاب توصیف کرد و اظهار داشت: بسیاری تنها حرف می‌زنند اما سپاه در همه مباحث عملا وارد میدان شده است کما اینکه در بحران‌هایی مانند زلزله، سیل و همچنین در واکسیناسیون فلج اطفال نیروهای سپاه لحظه به لحظه در کنار مردم بودند و خوش درخشیدند.

این فرمانده سپاه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور بر نقش سپاه در کنترل و مدیریت این بیماری با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد و گفت: با ابلاغ این طرح هر خانه تبدیل به یک پایگاه سلامت شد و برآیند این طرح این است که با کمک وزارت بهداشت، سپاه پاسداران و بسیجیان، سایر نهادهای حمایتی و عموم مردم بتوانیم زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم و خوشبختانه شواهد نشان می‌دهد که موفق هم بودیم.

وی درخصوص جزییات اجرای این طرح هم گفت:‌ کمیته‌های مختلفی در این طرح تشکیل شد که همه آنها در سه تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی خلاصه می‌شود؛ اعضای تیم مراقبتی که وظیفه آن برعهده دانشگاه علوم پزشکی است با مراجعه به درب منازل از افرادی که علایم مشکوک کرونایی دارند تست‌های لازم را می‌گیرند، اعضای تیم‌های حمایتی هم نیازهای معیشتی، درمانی و رفاهی خانوارها را برآورده می‌کنند و در نهایت تیم‌های نظارتی هم برحسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی و رعایت مصوبات ستاد کرونا نظارت کرده و متخلفان را به مراجع ذی‌صلاح معرفی می‌کنند.

بهشتی‌راد اظهار داشت: در مرحله دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی افراد آسیب‌پذیری که زمینه ابتلا به کرونا را دارند شناسایی و مراقبت‌های لازم را از آنها انجام می‌دهیم مانند سالمندان، بیماران قلبی عروقی، بیماران دیابتی و زنان باردار که خطر ابتلا در آنها به شدت بالا است.

فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه دستگیری از نیازمندان و توزیع بسته‌های کمک‌معیشتی بین آنها را یکی دیگر از افتخارات و خدمات سپاه برای مقابله با ویروس کرونا دانست و گفت: بعد از کرونا بسیاری از خانواده‌ها دچار مشکلات اقتصادی شدند و سپاه هم سعی کرد در این زمینه یاریگر خانواده‌ها باشد بطوریکه فقط در استان کرمانشاه تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار بسته معیشتی با ارزش بیش از ۸۰ میلیارد تومان بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شده است.

این فرمانده سپاه در خصوص دورنمای سپاه هم اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند سپاه باید پیش‌رونده و پیش‌برنده باشد و همه مجموعه سپاه باید برای ایجاد تحول در انقلاب و مردم که مد نظر رهبری است تغییر را در ابتدا از خود شروع کنیم و آن را گسترش دهیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha