رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط کارکنان دولت برای مردم الگو است

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: اگر ما به عنوان کارکنان دولت در دستگاه های اجرایی رعایت صحیح دستورالعمل های بهداشتی را انجام ندهیم حساسیت مردم نسبت به این موضوع کم می‌شود، چون رفتار ما می‌تواند برای مردم الگو باشد.

حسین شرافتی‌راد روز پنجشنبه در نشست شورای اداری تربت حیدریه اظهار داشت: دستگاه ها و ادارات باید نهایت جدیت در رعایت دستورالعمل های بهداشتی را داشته باشند اما در حال حاضر وضعیت رعایت این دستورالعمل ها چندان مطلوب نیست و از میان همه این دستورالعمل ها آنچه که می توان گفت، ۱۰۰ درصد رعایت می شود بحث دورکاری است.

وی با تاکید بر لزوم احساس مسوولیت و وظیفه شناسی افزود: اگر از خود و ادارات شروع نکنیم مردم اعتماد نخواهند کرد و گاه به دلیل همین بی توجهی ها در رعایت دستورالعمل های بهداشتی افرادی از دنیا می روند که تقاضا داریم ادارات به این موضوع توجه کاملی داشته باشند.

شرافتی راد با اشاره به شعار "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" گفت: ما در دستگاه های اجرایی باید زمینه عملیاتی کردن شعار سال را فراهم آوریم، مدیران ما پای کار هستند و در هفته قبل از مراکز اقتصادی و تولیدی بازدید داشتیم که ظرفیت خوبی در شهرستان برای کار و تلاش وجود دارد و ما مدیرانی که فعال بوده و کار کنند را معرفی کرده و کسانی را هم که کار نکنند معرفی می کنیم.

وی اظهار کرد: از مدیرن دستگاه های اجرایی تقاضا داریم به شکل جهادی کار کرده و برای رفع مشکل ارباب رجوع و مردم تلاش کنند و امروز ما باید به دنبال مانع زدایی باشیم.

فرماندار تربت‌حیدریه در ادامه بیان کرد: از یک ماه قبل کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیات های اجرایی و نظارت شروع شده که عده ای متاسفانه تلاش کردند فضای رسیدگی هیات های اجرایی و نظارت شهر را به حاشیه ببرند.

شرافتی راد گفت: ۱۲۷ نفر برای عضویت در ششمین دوره شوراهای اسلامی مناطق شهری این شهرستان در چهار شهر ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره قبل چهار درصد رشد داشته است.

وی افزود: از این تعداد ۹۰ نفر برای عضویت در شورای اسلامی شهر تربت‌حیدریه،  ۱۳ نفر برای شهر بایگ، ۱۴ نفر برای شهر کدکن و ۱۰ نفر برای شورای شهر رباط سنگ ثبت نام کردند.

وی اظهار کرد: برای ۴۰۰ کرسی در شوراهای روستایی شهرستان ۲ نفر با یکدیگر رقابت می کنند که در بخش داوطلبان شوراهای روستایی ۲ درصد نسبت به دوره قبل کاهش داریم.

همه تجهیزات اداری شهرستان در اختیار انتخابات قرار گیرد

فرماندار  تربت‌حیدریه بیان کرد: انتخابات متعلق به نظام مقدس جمهوی اسلامی است و همه مدیران موظف هستند طبق قانون همه امکانات خود شامل نیرو، خودرو و تجهیزات را در خدمت انتخابات قرار دهند.

شرافتی راد گفت: در ماده ۲۱ قانون آمده که همه وزارتخانه ها و  سازمان ها و ادارات دولتی و نهادهای انقلابی موظف اند حسب درخواست وزارت کشور، استانداران،  فرمانداران و بخشداران همه امکانات خود را در اختیار انتخابات قرار دهند و مدت همکاری کارکنان برای آنها ماموریت حساب می شود.

وی اظهار کرد: در ماده ۸۶ آمده که مجازات تخلف از ماده ۲۱ این قانون ۲ تا ۶ ماه انفصال از خدمات دولتی است.

گردش نخبگان و مدیران لازمه کار مدیریتی است

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: نمی دانم چرا در این شهرستان وقتی یک مدیر تغییر می کند در فضای مجازی کلی مطلب نوشته شده و حتی این موضوع را به تهران می کشانند که همه شهر دارد به هم می ریزد درحالی که تغییر مدیریتی امری طبیعی است و زمینه رشد را فراهم می کند.

شرافتی راد گفت: اینکه مدیری ۶ ماه، یک سال و یا پنج سال در یک جایی مدیر باشد هنر نیست بلکه هنر این است که بگوییم در این مدت چه کاری انجام دادیم و تقاضا داریم فضای مجازی را برای یک تغییر درگیر نکنید چون بحث جابه جایی ها موضوعی عادی است و هرکس مسوولیت سنگین تری دارد وظیفه پاسخگویی بیشتری نیز خواهد داشت.

فرماندار تربت‌ حیدریه گفت با قدردانی از ستاد تنظیم بازار شهرستان برای تنظیم و ساماندهی وضعیت بازار مرغ و تخم مرغ، گفت: اکنون مشهد و برخی شهرهای دیگر استان در این خصوص مشکل دارند اما در تربت حیدریه مشکلی نداریم چون همه دستگاه ها کمک کردند.

شرافتی راد افزود: مردم به لحاظ اقتصادی در فشار هستند که باید این وضعیت مدیریت شود که هم کالا باشد و هم از سوءاستفاده جلوگیری شود.

مصوبات سفر استاندار به تربت حیدریه با جدیت پیگیری می شود

وی اظهار کرد: مصوبات خوبی در سفر استاندار به تربت حیدریه داشتیم که باید تلاش کنیم این مصوبات هرچه سریعتر اجرایی شود و با جدیت این موضوع را پیگیری می کنیم.

فرماندار تربت‌حیدریه، تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ را از مناسبت های مهم امروز خواند و افزود: این روز را  خدمت همه پاسداران تبریک عرض کرده و همچنین روز شهادت سپهبد قرنی را هم تسلیت گفته و عروج ملکوتی سردار سرافراز حجازی از فرماندهان گرانقدر سپاه قدس در چند روز اخیر را نیز تسلیت عرض می کنم.

موضوع سلامت بین بخشی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تربت حیدریه هم با اشاره به هفته سلامت و شعار امروز آن که «مشارکت اجتماعی، همدلی و وفاق ملی» تعیین شده گفت: براساس مطالعات جهانی در حوزه سلامت، بیشترین تاثیر کارکرد یک نهاد در حوزه سلامت از ۲۵ درصد فراتر نخواهد رفت و ۷۵ درصد دیگر خارج از این نهادهاست و موضوع سلامت بین بخشی است و نیازمند اراده بین بخشی است.

دکتر حسین ابراهیمی پور افزود: در بحث کرونا اگر مشارکت اعضای ستاد کرونا و مشارکت های بین بخشی نبود وضعیت غیرقابل کنترل می شد و تربت حیدریه به نسبت شهرهای مشابه وضعیت به نسبت بهتری دارد و با کمترین ایجاد دغدغه در امور صنفی و یا اداری، موفق به کنترل بحث کرونا شد و عملکرد خوبی داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تربت حیدریه با اشاره به آغاز موج چهارم کرونا در این شهرستان بیان کرد: بهترین وضعیت ممکن ما در ابتدای اسفند گذشته بود که ۱۰ بیمار بستری داشتیم و امروز ۷۰ بیمار در مجموعه بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه بستری هستند و این رقم به شدت در حال افزایش است و متوسط هر سه روز باید یک بخش جدید افتتاح کنیم.

ابراهیمی پور افزود: سال گذشته زیرساخت های مربوط به کنترل کرونا با امسال قابل مقایسه نبود چون سال قبل حداکثر ۷۰ تخت داشتیم و اکنون این ظرفیت چهار برابر شده  و وضعیت ما در حوزه درمان کرونا وضعیت نگران کننده ای نیست اما اگر روال به این شکل پیش برود مجبوریم دوباره شرایط اورژانسی را برگردانیم.

وی اظهار کرد: در ادارات وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی مطلوب نیست و در سطح شهر در یکم اسفندماه به طور متوسط ۸۰ درصد مردم از ماسک استفاده می کردند اما بعد از عید رعایت دستورالعمل های بهداشتی ۴۰ درصد کاهش یافت، محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شامل شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات ۳۹۰ هزار نفر جمعیت دارد اما جمعیت رسمی زیر پوشش ۳۵۳ هزار نفر است و ۴۰ هزار نفر به شکل سیار از ما خدمت می گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تربت حیدریه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون چهار هزار نفر را بستری کرده ایم و ۳۵۳ نفر هم تا کنون به دلیل کرونا فوت کرده اند و تنها راه مقابله با مشکل کرونا اجرای واکسیناسیون غالب و یا رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی است.

ابراهیمی پور افزود: تاکنون سه هزار و ۳۰۰ دوز واکسن کرونا دریافت کرده ایم که اولویت ما برای تزریق واکسن کادر درمان، گروه های پرخطر و جانبازان شیمیایی است و امیدواریم شرایطی ایجاد شود که همه از نظر واکسیناسیون حفاظت شده باشند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =