دمای سواحل خزر و اردبیل ۱۲ درجه کاهش می‌یابد

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار باران به همراه رعد وبرق و وزش باد تند در مناطق شرقی، شمالی و مرکزی کشور خبر داد و گفت: از امروز - پنجشنبه - در سواحل دریای خزر و اردبیل شاهد کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دما خواهیم بود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی درباره وضعیت آب‌ و هوای کشور افزود: از ساعت‌های بعدازظهر و در اوایل شب، در مناطقی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، شمال فارس، جنوب کرمان، گیلان، مازندران و در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

رفیعی گفت: همین شرایط جوی را فردا در استان‌های ساحلی خزر و مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، اصفهان، فارس، کرمان، خراسان شمالی ارتفاعات البرز مرکزی خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: روز شنبه ادامه بارش‌ها را در استان‌های ساحلی خزر و همینطور شمال شرق کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی شاهد خواهیم بود.

 به گفته وی طی امروز و فردا کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد.

رفیعی اظهار کرد: دریای خزر از امروز تا شنبه مواج و متلاطم است و همچنین طی سه روز آینده، در منطقه زابل در بعضی از ساعات وزش باد و گردوخاک را شاهد خواهیم بود.

وی درباره وضعیت آب و هوای تهران گفت: امروز آسمان تهران کمی ابری است و از بعدازظهر افزایش ابر و احتمال وزش باد شدید و بارش پراکنده وجود دارد.

رفیعی افزود: بیشینه دمای امروز تهران ۳۳ درجه بالای صفر و کمینه دما نیز ۲۱ درجه بالای صفر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =