شهرداری مشهد اقداماتش را در مقابله با کرونا تشدید کرد

مشهد- ایرنا- رییس ستاد مقابله با کرونا در شهرداری مشهد گفت: با توجه به افزایش شمار بیماران بستری ناشی از کرونا در شهر مشهد، مقرر شد طی ۲ هفته آینده به‌صورت خاص اقدامات و نظارتهای ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف خدمات شهری اعمال شود.

رضا خواجه نائینی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در شهرداری مشهد افزود: در این مدت در بخش حمل‌ و نقل عمومی نیز باید نظارت‌ها شدت بیشتری پیدا کند.

وی اضافه کرد: در بخش پارک‌ها نیز باید از هر نوع تجمع مردم در این مکان‌ها جلوگیری کرد و با تجمع کنندگان نیز برخورد قاطعی صورت گیرد.

رییس ستاد مقابله با کرونا در شهرداری مشهد گفت: در حوزه کارکنان شهرداری نیز بخشنامه ۵۰ درصد دورکاری باید به‌صورت دقیق رعایت شود.

خواجه نائینی با بیان این که در طول این مدت کارگاه پروژه‌های غیرضروری نیز به تاکید شهردار تعطیل خواهد شد افزود: در بخش مراجعه شهروندان نیز بنا بر آن شد که در طی این ۲ هفته، پاسخگویی به سوالات مردم در حوزه شهرسازی و پروانه به‌صورت الکترونیکی باشد.

وی ادامه داد: در حوزه الیت نیز مقرر شد اگر شورا مصوب کند در طی این ۲ هفته نیروهای الیت نیز در اختیار قطار شهری و اتوبوسرانی قرار بگیرند تا در بخش نظارت بر ناوگان‌های حمل ‌و نقل عمومی مشغول به فعالیت شوند.

شهردار مشهد نیز  شب گذشته اعلام کرد: وضعیت این شهر از لحاظ شیوع ویروس کرونا در آستانه وخامت جدی است و ١٤ روز سخت را پیش رو داریم.

بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۴ هزار و ۸۸۶ بیمار جدید کرونا در شبانه روز گذشته شناسایی شدند و با فوت ۳۸۸ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ طی شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۷ هزار و ۹۱۳ تن رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha