تزریق واکسن کرونا به پاکبانان اشنویه‌ای آغاز شد

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت: مرحله نخست تزریق واکسن کرونا به ۴۷ نفر از پاکبانان شهرداری این شهر آغاز شد.

حسین زرزا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مرحله نخست این واکسیناسیون، ۱۳ نفر از پاکبانان شهرداری دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و مابقی پاکبانان نیز با اعلام شبکه بهداشت و درمان نسبت به این بیماری واکسینه خواهند شد.

وی ادامه داد: در قالب این طرح تمام کارکنان فضای سبز، پاکبانان و عوامل خدمات شهری طی چند مرحله نسبت به بیماری کرونا واکسینه خواهند شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت:در موضوع تزریق واکسن به پاکبانان، اولویت با کارگرانی است که بیماری زمینه‌ای داشته و یا مسن‌تر از بقیه هستند .

زرزا گفت: این گروه، آسیب پذیرترین قشر در معرض ابتلا به این بیماری هستند و در صورت بی توجهی به امر واکسیناسیون می توانند انتقال دهنده ویروس به دیگران به ویژه خانواده‌های خود باشند.

وی افزود: تاکنون ۳۷۳ نفر  شامل کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص، پاکبانان و بنیاد شهید واکسن را دریافت کرده‌اند و ۱۳۹ نفر نیز درحال دریافت واکسن و تزریق هستند و این روند ادامه دارد.

اشنویه در حال حاضر در وضعیت نارنجی از لحاظ کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =