۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84305018
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای مازندران تا ۱۳ درجه خنک می‌شود

ساری – ایرنا – بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران دمای هوای استان پس از چند روز افزایش تدریجی و گرم شدن از امروز به تدریج رو به خنکی می‌رود و کاهش دما نیز تا روز شنبه در بعضی از مناطق به ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، با وجود اینکه مازندران فروردین ماه را با خنکی و در برخی مواقع سردی پشت سر گذاشت ، اما از اواسط هفته جاری ورود موج گرما دمای هوای استان در برخی مناطق را بیش از ۱۰ درجه افزایش داد و به ۳۳ درجه سانتیگراد رساند که دیروز ساری ، پل سفید و گلوگاه میزان این میزان از گرما بودند. 

اما طبق پیش بینی هواشناسی ، مازندران از امروز پنجشنبه روند کاهشی دما را در پیش خواهد گرفت و حداکثر دما امروز به ۲۶ درجه ساتتیگراد در مناطق مرکزی و شرقی استان می رسد که نسبت به روز گذشته ۷ درجه کاهش دارد. 

رئیس توسعه پیش بینی هواشناسی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره وضعیت هوای استان در چند روز آینده گفت: تغییرات جوی در استان از امروز با افزایش ابرناکی هوا و وزش باید نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر شروع می‌شود و به تدریج دمای هوا هم کاهش خواهد یافت.

احمد اسدی افزود که امروز دمای هوای استان با توجه به ابرناکی و خروج موج گرمایی حداکثر به ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد رسید و این روند کاهشی تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در این مدت نیز کاهش دما در مناطق ساحلی و جلگه ای تا ۱۳ درجه نسبت به روز چهارشنبه و در دامنه ها و ارتفاعات استان تا ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی و سبب می شود تا زهر گرمای چند روز گذشته استان شکسته شود.

وی برای عصر روز جمعه و شنبه بارش باران پراکنده در برخی نواحی استان پیش بینی کرد و گفت: روز شنبه هفته آینده خنک‌ترین روز طی هفت روز پیش رو خواهد بود که پیش بینی می شود برای مناطق جلگه ای و ساحلی دمای هوا در این روز حداکثر به حدود ۲۰ درجه سانتیگراد برسد. 

رئیس توسعه پیش بینی هواشناسی مازندران وضعیت دریای خزر را در هفته جاری آرام توصیف کرد و گفت که ارتفاع امواج حداکثر تا یک متر خواهد بود.

اسدی افزود : در روزهای آینده وزش باد نسبتا شدید دور از انتظار نیست که عمدتا در ساعات پایانی روز اتفاق می افتد. 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آسمان اغلب مناطق استان صاف تا نیمه ابری است ، افزود: هم اکنون گلوگاه با ۲۲ درجه گرم‌ترین و بلده نور با ۱۴ درجه خنک ترین ایستگاه های هواشناسی هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =