۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 84304994
۰ نفر

برچسب‌ها

رونمایی از ۲ کتاب مدیریت استرس و هوش هیجانی در بروجرد

بروجرد - ایرنا - روز پنجشنبه در آیینی با حضور هنرمندان و مسووِلان شهرستانی از ۲ کتاب مدیریت استرس و هوش هیجانی ترجمه طوبی مردانی در مرکز اسناد و شناسایی مفاخر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد رونمایی شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در حاشیه آیین رونمایی از این کتاب‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کتاب هوش هیجانی اثر روان شناس شون مک فیت، است، این کتاب به انسان‌ها کمک می‌کند تا عواطف و هیجان‌های خود و دیگران را شناسایی کنند، و توضیحات مفصلی درباره جنبه‌های مختلف آن ارایه می‌دهد.

وی افزود: در حقیقت می‌توان گفت کسی که هوش هیجانی بالایی دارد می‌تواند سه مولفه هیجان را به طور موفقیت آمیز با یکدیگر تلفیق کند، این سه مولفه عبارتند از مولفه شناختی، مولفه فیزیولوژیکی و مولفه رفتاری است.

وی بیان کرد: داشتن هوش هیجانی به افراد کمک می‌کند که توانایی رهبری و مدیریت را در خود افزایش بدهند و همچنین با کنترل عواطف خود، تمایزی میان پیامدهای منفی و مثبت قائل شوند به طور کلی این اصطلاح به مجموعه گسترده‌ای از مهارت‌ها و خصوصیات فردی اطلاق می‌شود که شامل مهارت‌های درون فردی و بین فردی است و از دایره دانش‌های پیشین مانند بهره هوشی یا IQ و مهارت‌های  فنی و حرفه‌ای بالاتر می‌رود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد اضافه کرد: خواندن کتاب مدیریت استرس می‌تواند به کاهش استرس کمک کند زیرا استرس یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که برای هرکسی ایجاد می‌شود و در کار او اختلال ایجاد می‌کند، استرس می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و خود را به صورت مشکلات جسمی نیز ظاهر کند.
ارجمندی افزود: گروه آموزشی ام تی دی در این کتاب، مخاطبان را با استرس، دلایل ایجاد آن و عوامل استرس‌زا و تاثیری که ممکن است بر زندگی افراد یا بدنشان داشته باشد، آشنا می‌کنند. در ادامه راهکارهایی ارائه می‌کنند که برای کنترل و از بین استرس مفید است. 
وی اظهار داشت ۲ کتاب فوق توسط انتشارات (اَرِدْوی سورَه) به مدیریت خانم زهره چگنی، از انتشارات فعال شهرستان بروجرد منتشر گردیده است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha