۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۸
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84304976
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۴۳۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در خدابنده کشف شد

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده گفت: تعداد ۴۳۲ هزار انواع مواد محترقه غیرمجاز از سوی پلیس آگاهی این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ محسن غنیمتی، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان خدابنده به منظور مقابله با ورود کالای قاچاق، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ مشکوک شده و برای بررسی بیشتر این وسیله نقلیه عبوری از جاده خدابنده را متوقف کردند.
 
وی، اظهار داشت: در بازرسی از این خودرو ۴۳۲ هزار انواع مواد محترقه غیرمجاز خارجی را کشف کردند که در این رابطه یک نفر به عنوان متهم دستگیر و با تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شد.

 ۴۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در زنجان کشف و ضبط شد

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان گفت: ماموران انتظامی پاسگاه اسفجین از توابع این شهرستان در طی یک عملیات غافلگیرانه موفق به کشف و ضبط ۴۱ دستگاه ماینر غیرمجاز از یک کارگاه شده و عامل آن را نیز دستگیر کردند.
 
سرهنگ آرش خلخالی، افزود: ماموران پلیس با اقدامات اطلاعاتی انجام شده مطلع شدند در یک کارگاه تعداد زیادی دستگاه ماینر نصب شده و متخلفین در حال استخراج بیت کوئین هستند که بلافاصله تحقیقات و بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.
 
وی اظهار داشت: ماموران انتظامی مستقر در پاسگاه پس از اطمینان از صحت و سقم موضوع و انجام هماهنگی های لازم به کارگاه مورد نظر اعزام و در بازرسی از این مکان این تعداد دستگاه ماینر غیرمجاز شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان گفت: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و متهم دستگیر شده تحویل مراجع قضای این شهرستان شد تا مورد اعمال قانون قرار گیرد.

 ۱۰ تن چوب قاچاق در شهرستان ابهر کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از کشف ۱۰ تن چوب قاچاق از یک دستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده های جنگلی، ماموران یگان امداد، حین کنترل خودروهای عبوری درسطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون حامل بار چوب مشکوک و برای بررسی بیشتر این خودرو را متوقف کردند.
 
سرهنگ محمد مهدیخانی، افزود: ماموران پس از بررسی مدارک بار راننده در بازرسی از این خودرو این مقدار چوب قاچاق  راکشف و متهم دستگیر شده را نیز به منظور اعمال قانون تحویل مراجع قضایی دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر با تاکید براینکه قطع درختان، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی نیز در پی دارد از شهروندان خواست در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

طیور فاقد مجوز در شهرستان سلطانیه کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه گفت: ماموران گشت کلانتری ۱۱ شهرستان سلطانیه موفق به کشف و ضبط یک هزار و ۱۰۰ قطعه طیور زنده غیرمجاز و فاقد مجوز حمل و بهداشت در این شهرستان شدند.
 
سرهنگ حسین اصانلو، افزود: ماموران، حین کنترل خودروهای عبوری از مسیرهای ارتباطی خدابنده - زنجان به یک دستگاه کامیون حامل طیور مشکوک شده و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند که در بازرسی از خودروی مورد نظر این تعداد مرغ زنده به دست آمد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این تعداد طیور کشف شده را ۵۵۰ میلیون ریال برآورد کردند، اظهار داشت: با توجه به اینکه دام و طیور قابلیت انتقال بیماری را دارند باید با اخذ مجوزهای لازم حمل شوند که در غیر این صورت از تردد آنها جلوگیری می‌شود.
 
فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک، در سریعترین زمان مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا اقدامات قانونی لازم برای برخورد با متخلفین صورت گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha