۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۶:۲۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84304886
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

واکسن آسترازنکا در سریلانکا ۳ قربانی گرفت

تهران – ایرنا- وزیر بهداشت سریلانکا چهارشنبه شب گفت که ۶ نفر در این کشور به دنبال استفاده از واکسن آسترازنکا دچار لختگی خون شدند که از میان این افراد سه تن جان‌باخته‌اند.

به گزارش ایرنا از رویترز، "پاویترا وانیاراچی" این خبر را پس از آن اعلام کرد که حدود یک میلیون سریلانکایی اولین دوز از واکسن آسترازنکا را که در هند تولید شده، دریافت کرده است.

آژانس دارویی اروپا پیشتر اعلام کرده بود که میان واکسن آسترازنکا و لختگی خون بسیاری از افرادی که این واکسن را دریافت کرده‌اند، ارتباط وجود دارد.

ایتالیا نیز ۲۶ فروردین ماه اعلام کرد که چهار نفر به خاطر لخته شدن خون پس از دریافت واکسن "آسترازنکا" جان خود را از دست داده‌اند.

مقام‌های بهداشتی دانمارک هم ۲۵ فروردین اعلام کردند که استفاده از واکسن آسترازنکا را به دلیل عوارض جانبی «نادر» اما «حاد» متوقف کرده‌اند.

با این اقدام، دانمارک اولین کشور اروپایی بود که دیگر این واکسن را استفاده نخواهد کرد.

پیشتر دانمارک به همراه چند کشور اروپایی پس از گزارش موارد مشکوک مرگ و لختگی خون در میان چند شهروند دریافت کننده واکسن آسترازنکا، استفاده از این واکسن را به صورت موقت به حال تعلیق درآورده بود.

با وجود این اکثر کشورهای اروپایی پس از تایید مجدد ایمنی واکسن آسترازنکا توسط سازمان جهانی بهداشت و آژانس دارویی اروپا، استفاده از این واکسن را برای برخی گروه‌های سنی از سر گرفته بودند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha