جمعیت زیرپوشش شبکه گاز طبیعی در چهارمحال و بختیاری به ۹۶.۶ درصد رسید

شهرکرد-ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری با اشاره به سرمایه‌گذاری انجام شده برای گازرسانی به نقاط مختلف استان گفت: هم‌اکنون ۹۶.۶ درصد جمعیت این استان زیرپوشش گاز طبیعی قرار دارد.

سیامک حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: ۹۹.۵ درصد از جمعیت ساکن در ۴۰ شهرها و ۹۱.۱ اهالی روستاهای چهارمحال و بختیاری به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند.
وی با اشاره به برخورداری تمامی ۴۰ شهر استان از گاز طبیعی افزود: از مجموع ۹۴۶ روستای استان گازرسانی به ۵۲۲ روستا انجام شده است که گازرسانی به ۱۳ روستای آن مربوط به سال گذشته بود و عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۵ روستای دیگر در دست اقدام است.
حیدری تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۹۱ هزار و ۷۷۹ انشعاب گاز در استان وصل شده که از این تعداد ۱۱۴ هزار و ۹۹۵ انشعاب مختص شهرها و ۷۶ هزار و ۷۸۴ انشعاب مربوط به روستاهای استان است.
وی یادآور شد: از این تعداد پنج هزار و ۶۵ انشعاب شامل یک‌هزار و ۷۴۵ انشعاب شهری و سه هزار و ۳۲۰ انشعاب روستایی در سال گذشته وصل شده است.
مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در استان ۳۳۸ هزار و ۱۳۲ مشترک گاز شامل ۲۳۷ هزار و ۶۶۰ مشترک شهری و ۱۰۰ هزار و ۴۷۲ مشترک روستایی وجود دارد  که از این تعداد ۱۰ هزار و ۲۲۵ مشترک شامل ۶ هزار و ۴۸۲ مشترک شهری و سه هزار و ۷۴۳ مشترک روستایی در سال گذشته زیرپوشش گاز طبیعی قرار گرفته‌اند.
حیدری تاکید کرد: تاکنون پنج هزار و ۹۸۵ کیلومتر شبکه گاز شامل ۲ هزار و ۸۴۶ کیلومتر شبکه شهری و سه هزار و ۱۳۸ کیلومتر شبکه روستایی در استان اجرایی شده است که از این میزان ۱۴۲ هزار و ۲۹۲ متر شامل ۵۱ هزار و ۸۶۸ متر شبکه شهری و ۹۰ هزار و ۴۲۴ متر شبکه روستایی در سال گذشته اجرا شد.
مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و ۶۰۵ مصرف‌کننده صنعتی و کشاورزی وجود دارد که ۱۵۶ مورد آن در سال گذشته به این چرخه افزوده شده‌اند.
وی یادآور شد: این استان در حال حاضر ۴۰ ایستگاه سوخت سی. ان. جی. (CNG) بهره‌برداری شده دارد که حجم گاز جایگزین صنایع در سال گذشته ۱۴ هزار و ۱۲۰ مترمکعب در ساعت بوده است.
وی میزان مصرف مصوب گاز طبیعی استان در سال ۱۳۹۹ را برابر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب دانست و گفت: از این میزان ۲ میلیارد و ۱۷۸ میلیون مترمکعب مصرف شد.
حیدری تاکید کرد: این در حالی است که در سال قبل از آن یک میلیارد و ۶۴۵ میلیون مترمکعب گاز در چهارمحال و بختیاری مصرف شده بود.
به گزارش ایرنا، هم‌اکنون تمامی شهرهای چهارمحال و بختیاری به شبکه گاز متصل هستند و نیم درصد برای توسعه گازرسانی سالانه در نظر گرفته شده است.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی بیش از ۹۷۹ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha