۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۴:۲۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84304856
۸ نفر

برچسب‌ها

خزانه داری آمریکا: اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد

تهران- ایرنا- معاون وزیر خزانه داری امریکا چهارشنبه شب گفت که تحریم ها گرچه موفقیت هایی برای دستیابی به اهداف درپی داشته اما چالش های پیش بینی نشده ای را نیز ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا از رویترز، به دنبال جلسه "والی آدیمو" با انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که دولت بایدن هزینه ها و مزایای تحریم های مالی را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها یک ابزار قوی و قابل اجرا در سیاست خارجی هستند.

وی افزود: تحریم ها برای حل امنیت ملی و چالش های اقتصادی بین المللی" به ابزار اولیه تبدیل شده اند.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا ادامه داد : از آنجا که ایالات متحده با تغییر نظم بین المللی روبرو است و با توجه به این‌که آنها برای سال‌ها و دهه های آینده همچنان گزینه قوی و قابل توجهی برای سیاست گذاران به حساب می آید، وزارت خزانه داری در حال ارزیابی هزینه ها و مزایای استفاده از تحریم ها در هر مورد است.

دولت ترامپ در مدت چهارسال ریاست جمهوری برای پیشبرد سیاست های یکجانبه گرایانه خود تحریم های ظالمانه ای علیه ایران، کوبا، ونزوئلا و کره شمالی اعمال کرد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا نیز در حالی که تنها ۱۲۰ روز از آغاز دولت وی می گذرد مانند دولت پیشین برای پیشبرد سیاست های آمریکا از اعمال تحریم ها استفاده کرده و هفته گذشته دولت وی تحریم هایی را به بهانه های واهی علیه روسیه اعمال کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha