زنجان در مرحله اول تزریق واکسن کرونا پوشش قوی داشته است

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تاکنون ۱۰۰درصد واکسن‌های کرونای دریافتی استان در مرحله اول به گروه‌های هدف تزریق شده و زنجان بر مبنای سهمیه اختصاص یافته و متناسب با افراد تحت پوشش قوی عمل کرده است.

دکتر پرویز قزلباش شامگاه چهارشنبه در اولین روز از هفته سلامت و در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران استان با اشاره به رتبه بندی استان ها در خصوص تزریق واکسن کرونا افزود: در این خصوص بر اساس تعداد واکسن های تزریق شده رتبه بندی اعلام شده است.

وی اضافه کرد: سهمیه واکسن هر استان طبق برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بر مبنای شمار پرسنل بهداشت و درمان هر دانشگاه، تعداد بیماران صعب العلاج و جانبازان و... اختصاص می یابد که تا کنون بیش از پنج هزار واکسن در اختیار استان قرار داده و به گروه‌های هدف تزریق شده است.

این مسوول تاکید کرد: استان زنجان بر مبنای سهمیه واکسن کرونای اختصاص یافته عملکرد خوبی داشته و متناسب با افراد تحت پوشش در مرحله اول بطور کامل به سرانجام رسانده و  مرحله دوم  هم شروع شده است.

قزلباش همچنین ظرفیت تخت های بیمارستانی موجود در استان را ۲ هزارو ۳۰۰ تخت عنوان کرد و افزود: در این زمینه ۸۵۰ تخت به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است که در شرایط بحرانی تر  تعداد تخت های اختصاص یافته به این حوزه به یک‌هزارو ۲۰۰ تا یک‌هزار و ۴۰۰ تخت خواهد رسید.

وی همچنین تصمیمات ستاد استانی کرونا را پیرو تصمیمات ستاد ملی کرونا بیان و خاطرنشان کرد: همه تصمیمات کارشناسی شده بوده و در هر استان بر مبنای شرایطی که دارد محدودیت ها و شرایط خاص اعمال می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد: با توجه به اینکه مدتی از اعمال محدودیت‌ها در این استان سپری می شود، تاثیر آن هنوز مشاهده نشده و شمار بیماران بستری و سرپایی رو به افزایش است که در این راستا پیشنهاد تمدید محدودیت‌های جدید و جدی‌تر داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت‌های موجود اثر بخشی زیادی در کاهش آمار بیماران کرونایی مورد نظر و یا کنترل بیماری نداشته و ممکن است انتقال بیماری را تا حدودی با تاخیر مواجه کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =