استاندار: کرونا طی یک روز در خراسان رضوی ۲۶ قربانی گرفت

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: دیروز - سه‌شنبه - ۳۶۸ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان بستری و ۲۶ نفر نیز فوت کردند که این آمار جای نگرانی دارد.

به گزارش روز چهارشنبه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در حاشیه جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده به ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان، میزان ابتلا، بستری و فوتی‌های کرونا در سطح استان در چند روز اخیر روند فزاینده و صعودی داشته است.

وی با بیان اینکه ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، هشت شهرستان در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند، ادامه داد: حساسیت لازم به منظور رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی از طریق رسانه‌ها و روابط عمومی دستگاه‌های استان باید به مردم منتقل شود.
معتمدیان با اشاره به عادی انگاری در رعایت پروتکل‌ها گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۶۵ درصد رسیده، این در حالی است که برای رسیدن به یک شرایط متعادل این میزان باید حتما به بالای ۹۰ درصد برسد.
استاندار خراسان رضوی در ادامه از تشدید نظارت‌های کرونایی خبر داد و تصریح کرد: مقرر شد که گشت‌های مشترک نظارتی متشکل از نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، اصناف، بازرسی و مرکز بهداشت بر اجرای پروتکل‌ها نظارت دقیق‌تری داشته باشند.
وی گفت: از اصناف انتظار می‌رود به غیر از مشاغل سطح یک، که مجاز به فعالیت هستند، برای حفظ سلامت مردم و خانواده‌های خود همراهی بیشتری بکنند تا بتوانیم این شرایط سخت را مدیریت کنیم.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه این جمعیت توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت‌حیدریه و دانشکده های علوم پزشکی تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می شوند.

به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  با فوت ۳۹۵ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۷ هزار و ۵۲۵ تن رسید.

در این مدت ۲۵ هزار و ۴۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۳۶۵ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۹۲۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha