سامانه خدمات فنی روستایی در استان اردبیل راه‌اندازی شد

اردبیل- ایرنا- سامانه ساخت و ساز و خدمات فنی روستایی توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل روز چهارشنبه طی آیینی در روستای حور شهرستان نمین راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا، این سامانه به منظور ارائه خدمات غیرحضوری فنی در زمینه ساخت و ساز در روستاها راه‌اندازی شده و با آغاز فعالیت آن، تمامی خدمات فنی و دریافت و پرداخت‌های مربوط به ساخت و ساز مسکن در سطح روستاهای استان اردبیل ارائه می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در آیین بهره برداری از این سامانه گفت: استان اردبیل به عنوان منطقه پایلوت کشوری برای راه‌اندازی این سامانه انتخاب شده و نخستین مورد این سامانه امروز در محل ساختمان دهیاری روستای حور از توابع بخش ویلکیج شهرستان نمین فعالیت خود را آغاز کرد.

فرهاد سبحانی افزود: این سامانه الکترونیکی در تسریع انجام امور فنی و ساخت و ساز در روستاها و نیز در کاهش مراجعات فیزیکی مردم به خصوص در زمینه ایجاد ارتباط یا اخذ پاسخ استعلام از بنیاد مسکن و دهیاری‌ها در زمینه صدور پروانه ساختمانی نقش اساسی خواهد داشت.

وی از مقاوم سازی ۶۰ هزار واحد مسکونی معادل ۶۱ درصد مساکن شناسایی شده در روستاهای استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: سال گذشته برای مقاوم سازی چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی اقدام شده و متقاضیان به بانک معرفی شدند که از این تعداد، سه هزار و ۵۰۰ واحد منجر به عقد قرارداد و آغاز عملیات احداث شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل همچنین ساخت مسکن برای محرومان به خصوص در سطح روستاها را از جمله تکالیف این نهاد انقلابی عنوان کرد و افزود: سال گذشته عملیات ساخت مسکن برای سه هزار نفر از محرومان استان با پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود که همه این واحدها تابستان امسال تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

وی از شناسایی چهار منطقه برای اجرای طرح توسعه پایدار منظومه روستائی در سطح این استان خبر داد و گفت: این مناطق شامل شاهرود در شهرستان خلخال، هیر از توابع شهرستان اردبیل، اسلام‌آباد واقع در شهرستان پارس‌آباد و قصابه از توابع شهرستان مشکین‌شهر است.

سبحانی اضافه کرد: در حال حاضر روند اجرای این طرح در منطقه شاهرود خلخال به عنوان منطقه پایلوت کشوری در حال اجرا بوده و استان اردبیل هم یکی از هفت استان پایلوت کشوری در این خصوص تعیین شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =