۱۷ هزار میلیارد ریال برای توسعه مناطق روستایی خوزستان درنظرگرفته شد

اهواز-ایرنا- استاندار خوزستان در توضیح جزییات سفر کاری ۲ روزه خود به تهران گفت: ۱۷هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی و محروم خوزستان در نظر گرفته شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی بیان کرد:دراین سفر نشستی با معاون توسعه مناطق روستایی ریییس جمهوری داشتم که در این نشست، این میزان اعتبار برای پروژه‌های راهسازی، آب شرب، بیمارستانی و سایر نیازها در نظر گرفته شد و قرار شد معاون توسعه مناطق روستایی ریییس جمهوری پس از ماه مبارک رمضان سفری به خوزستان داشته باشد تا در خصوص نحوه توزیع این اعتبارات تصمیم گیری شود.

وی گفت: همچنین در سفر به تهران،در راستای مسایل انتخابات و موضوعات اجتماعی و همچنین مطالبات اقشار مختلف با معاونان امنیتی، سیاسی و منابع انسانی وزارت کشور نشست‌هایی برگزار شد.

اختصاص یک هزار و ۷۰۰ تن مرغ به خوزستان

استاندار خوزستان افزود: همچنین دیدار کاری خوبی با قبادی معاون وزیر صمت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور داشتم و در خصوص ذخایر کالاهای اساسی به ویژه در زمینه کمبود مرغ مباحثی مطرح شد.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه شرایط بازار مرغ خوزستان خوب نیست و موجودی این کالا در کشتارگاه ها با میزان مصرف مردم هماهنگی ندارد گفت: با توجه به کمبود مرغ در خوزستان توافق شد در اسرع وقت حدود ۲۰۰ تن مرغ منجمد به استان حواله شود و پس از آن ۳۰۰ تن دیگر و در مرحله بعد ۲۰۰ تن دیگر ارسال شود. همچنین قرار شد از واردات هم هزار تن به خوزستان تخصیص دهند که در مجموع یکهزار و ۷۰۰ تن می‌شود.

وی ادامه داد: در این سفر با رییس سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز نشستی برگزار شد که اعتبار خوبی برای کمک به بخش‌های مختلف در نظر گرفته شد و برای شیوه جذب اعتبارات هماهنگی شد؛ پیش از عید نوروز هم اعتبارات خوبی برای حقوق آبداران گرفتیم و پیگیر سایر موارد هستیم که به نتیجه برسد.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: در ادامه با معاون اول رییس جمهوری نشستی داشتم و مصوبات سفر وی به خوزستان را مرور کردیم؛ در این نشست بحث مسکن بندر امام خمینی(ره) و شیوه واگذاری زمین، موجودی انبارها در گمرکات و بنادر نیز بررسی شد.

استاندار خوزستان ادامه داد: در این نشست با توجه به فصل برداشت و نیاز به وسایل حمل و نقل به طور همزمان هم برای ترخیص کالاهای موجود در گمرکات و بنادر و هم برای بارگیری محصولات کشاورزی تبادل نظر شد؛ همچنین در خصوص ۲ نرخی بودن شکر صحبت شد  و قرار شد احتمالا تا پایان ماه رمضان تک نرخی شود که از سرگردانی بازار جلوگیری شود.

وی بیان کرد: در پایان برنامه های روز اول سفر با تعدادی از سرمایه‌گذاران در دفتر کار دیدارهایی داشتیم.

استاندار خوزستان در خصوص روز دوم سفر خود افزود: دیدار خوبی با وزیر راه و شهرسازی داشتم و مروری بر کل پروژه های بخش راه استان داشتیم و یکایک پروژه ها روی نقشه بررسی شد و برای تسریع در اجرای پروژه ها تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: در ادامه جلسه ای با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیران سازمان برنامه و بودجه داشتیم و برای تامین منابع مالی پروژه ها توافقاتی صورت گرفت.

سلیمانی دشتکی افزود:در این نشست توافق شد سفر مشترکی با حضور ریییس سازمان برنامه و بودجه ، کشور و وزیر راه برای بررسی مسایل خوزستان انجام شود و عملیات اجرایی پروژه ساخت جاده اهواز - ایذه - لردگان آغاز شود.

وی بیان کرد: جذب این اعتبار فرصت بسیار خوبی برای خوزستان است و می‌تواند حرکت موثری در جهت محرومیت زدایی باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: در این سفر همچنین نشستی با وزیر نفت در خصوص ساماندهی مسوولیت های اجتماعی داشتیم و پیشنهادی ارایه شد و قرار شد سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت در روزهای آینده جمع‌بندی کنند و به دولت راهکار ارایه بدهند و امیدوارم این طرح نتیجه بدهد و اگر نتیجه بدهد عدد بسیار بالایی در مدت چهار سال آینده برای حل مشکلات آب شرب، فاضلاب و روان آب های سطحی و پیشگیری از سیل و راه تخصیص داده می شود.

استاندار خوزستان همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص انتشار نقل قول پیرامون ناپدید شدن محموله مرغ در مسیر بوشهر گفت: چنین چیزی را مطرح نکرده ام و بیان این نقل قول از سوی من نادرست است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =