۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۳۸
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84304729
۰ نفر

برچسب‌ها

اردن بازداشت ۱۸ تن به اتهام کودتا را تأیید کرد

تهران – ایرنا- منابع قضایی اردن که پیش از این ولیعهد سابق و ۲۰ تن دیگر در این کشور به اتهام کودتا بازداشت شده بودند، اعلام کردند که ۱۸ نفر در ارتباط با تلاش برای کودتا متهم شناخته شده‌ و در بازداشت هستند.

به گزارش ایرنا، یک مقام مسؤول در دادگاه امنیت اردن به خبرگزاری پترا (خبرگزاری رسمی) این کشور اعلام کرد که بازجویی و تحقیقات [اولیه] متهمان پایان یافته و پرونده پس از اتمام مراحل و اجرای قانون به دادگاه ارجاع داده خواهد شد.

سرتیپ «حازم المجالی» قاضی نظامی و دادستان کل دادگاه امنیت اردن نیز دیروز (سه‌شنبه) گفت که دادستانی عمومی تحقیقات در ارتباط با این پرونده  را به پایان رسانده است.

وی افزود: نتایج تحقیقات در خصوص کودتای اخیر حاکی است که این اقدام تهدیدی آشکار برای امنیت و ثبات اردن به شمار می‌رفت

وی اظهار کرد: دادسرای کل امنیت کشور در حال تکمیل مراحل پایانی تحقیقات و انجام مقتضای قانونی برای ارجاع پرونده به دادگاه امنیت کشور است.

اردن ۱۴ فروردین ماه از بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین برادرناتنی شاه این کشور به همراه ۲۰ نفر دیگر از مقام‌های امنیتی و به اتهام کودتا خبر داده بود.

حمزه بن حسین برادر ناتنی عبدالله دوم، شاه اردن، به دلیل اقداماتی که گفته می شد  امنیت و ثبات اردن را هدف گرفته است در حبس خانگی به سر می برد.

ملک عبدالله دوم شاه اردن بر اساس خواسته پدرش در سال ۱۹۹۹ شاهزاده حمزه را به عنوان ولیعهد معرفی کرد،  اما در سال ۲۰۰۴ وی را برکنار و پسرش شاهزاده حسین را به عنوان ولیعهد معرفی کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =